Світ

Сенцов увійшов до шортлиста премії імені Сахарова

9 жовтня, 2018 16:19
Світ/Сенцов увійшов до шортлиста премії імені Сахарова
Зберегти
Вигляд
Український режисер, політв’язень Олег Сенцов став одним із фіналістів на отримання премії «За свободу думки» ім Андрія Сахарова.

Український режисер, політв’язень Олег Сенцов став одним із фіналістів на отримання премії «За свободу думки» імені Андрія Сахарова.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Європарламенту.

Другий претенденд на премію — марокканець Насер Зефзафі, лідер масового руху непокори в районі Ріф, який проводить боротьбу з корупцією, пригніченням та зловживаннями владою. Також у шортлисті громадські організації, які захищають права людей та займаються порятунком мігрантів у Середземному морі.

27 вересня кандидатуру Сенцова внесли до попереднього списку кандидатів на премію.

Раніше найбільша фракція Європарламенту висунула Сенцова на премію Сахарова. Загалом на премію пропонували висунути вісім людей і неурядових організацій. Після обговорення всі пропозиції увійшли до попереднього списку.

Премія імені вченого, дисидента і правозахисника Андрія Сахарова була заснована Європарламентом в 1988 році. Її вручають за видатний внесок у захист прав людини і основних свобод. Розмір премії складає 50 тисяч євро.

У 2014 році серед номінантів на премію Сахарова був Євромайдан, у 2015 році — депутатка Надія Савченко, у 2016-му — лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

Церемонія вручення премії відбудеться у Страсбурзі 12 грудня на пленарній сесії Європарламенту.

5 жовтня Сенцов заявив про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування. Голодування з вимогою звільнити усіх українців-політв'язнів Кремля він тримав 145 днів.

Як повідомила сестра Сенцова, навіть після припинення голодування залишається загроза його смерті.

Режисер Аскольд Куров, який зустрівся з адвокатом Сенцова Дмитром Дінзе після його візиту до політв'язня у коментарі Громадському, що Сенцову під час останнього обстеження сказали, що «зазвичай у такому стані люди перебувають в реанімації».

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сенцов сподівається на звільнення, однак надії все менше — адвокат політв’язня

10 вересня сестра Сенцова повідомила, що політв'язень написав заповіт на творчість у разі смерті. 

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилуванняЧитайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. В Адміністрації президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

МЗС України закликало партнерів посилити тиск на Росію для звільнення Сенцова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Більше про:
# Олег Сенцов
Пов`язані новини