УКРАЇНА

Сенцова звільнять, як тільки накаже Путін — Ахтем Чийгоз

15 серпня, 2018 21:52
УКРАЇНА/Сенцова звільнять, як тільки накаже Путін — Ахтем Чийгоз
Зберегти
Вигляд
Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз вважає, що звільнення політв'язня Олега Сенцова, який голодує 94-ий день, залежить виключно від волі президента Росії Володимира Путіна.

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз вважає, що звільнення політв'язня Олега Сенцова, який голодує 94-ий день, залежить виключно від волі президента Росії Володимира Путіна.

Про це Чийгоз заявив в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

«Закон там (у Росії, ред.) взагалі не працює. Як вони вирішать, так і зроблять... Волі ще немає, тобто наказу Путіна звільнити Сенцова немає ... Коли буде цей наказ, все інше не матиме жодного значення. Виконають за лічені години чи дні», — сказав Чийгоз.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помилування Сенцова: чи може Путін звільнити політв'язня без його особистого звернення

Нагадаємо, в Адміністрації президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.

Зазначимо, що колишню військовополонену, а нині депутатку Надію Савченко, засуджену в Росії за причетність до загибелі російських журналістів в Донбасі, Путін помилував без її особистого клопотання. Про звільнення Савченко просили родичі загиблих журналістів ВГТРК Ігоря Корнелюка і Антона Волошина, саме у їхньому вбивстві звинувачували Савченко.

Крім того, перед звільненням Савченко Путіна про її обмін просили дружини двох ГРУшників — Олександра Олександрова та Євгена Єрофєєва, на яких обміняли українку.

14 серпня Олега Сенцова відвідала у колонії російська правозахисниця Зоя Свєтова. Вони розмовляли з Олегом в його палаті. Питання обміну вони не обговорювали, однак, на думку Свєтової, він на це сподівається.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Омбудсмен Денісова опублікувала фото Сенцова з колонії

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилування сина 13 липня. Читайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування Сенцова. 

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

МЗС України закликало партнерів посилити тиск на Росію для звільнення Сенцова.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини