Світ / Європа

Сербія може ввести війська у Косово у відповідь на створення Приштиною регулярної армії

AP
Світ/Європа/Сербія може ввести війська у Косово у відповідь на створення Приштиною регулярної армії
Зберегти
Вигляд
Влада Сербії розглядає можливість введення збройних сил на територію Косова через рішення місцевого парламенту створити регулярну армію.

Про це заявив радник президента Сербії Нікола Селакович.

За його словами, Белград може надіслати своїх військових та оголосити Косово окупованою територією.

Прем’єр-міністерка Сербії Ана Брнабіч підтвердила, що сербська влада розглядає варіант із введенням збройних сил у Косово. Вона зазначила, що це один з варіантів, які «є на столі».

Міністр закордонних справ Сербії Івіца Дачич повідомив, що Белград вимагатиме терміново провести засідання Ради Безпеки ООН. Влада Сербії назвала рішення парламенту Косова «найбільшою прямою загрозою миру та стабільності в регіоні».

Лідер косовських сербів Горан Ракіч наголосив, що регулярна армія Косова є «неприйнятною», а також демонструє, що «Приштина не хоче миру».

Генсек НАТО Єнс Столтенберг назвав рішення парламенту Косова «несвоєчасним» та закликав Приштину і Белград до діалогу. Він додав, що Альянс «перегляне рівень взаємодії НАТО із Силами безпеки Косова».

Як зазначає The Associated Press, вторгнення сербських військових означатиме пряму конфронтацію із миротворцями НАТО, які перебувають у Косові з 1999 року.

Нагадаємо, 14 грудня парламент Косова проголосував за створення власної армії.

Косово — частково визнана держава на Балканах, чию незалежність визнали 110 держав. 17 лютого 2008 року парламент Косова проголосив незалежність краю в односторонньому порядку.

Сербія не визнає відділення Косова і досі вважає його своєю територією.

Україна також офіційно не визнає незалежності Косова.

У Європейському Союзі сподіваються до кінця травня 2019 року завершити правову угоду між Сербією та частково визнаним Косово щодо зміни кордонів.

4 серпня президент Сербії Александар Вучич провів засідання Ради національної безпеки Сербії через загрозу загострення ситуації у відносинах з Косово.

Наприкінці червня президент Сербії Александер Вучич розпочав переговори з лідером Косово Хашимом Тачі щодо угоди про примирення. 

Раніше президент Сербії Александер Вучичи заявив, що визнання анексії Криму рівноцінне визнанню незалежності Косова.

Президент Європейської Ради Дональд Туск заявив, що не бачить прориву в відносинах Косово і ЄС без нормалізації відносин з Сербією. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про Росію на Балканах і громадянське суспільство під час війни – екс-очільник Фонду Маршалла

Більше про:
# Сербія
# Косово
Пов`язані новини