Патріарх Сербської православної церкви Іриней закликав вселенського патріарха Варфоломія не втручатися в українські церковні питання.

Патріарх Сербської православної церкви Іриней закликав Вселенського патріарха Варфоломія не втручатися в українські церковні питання.

У листі до Варфоломея Іриней переконує, що виключно Російська Церква має канонічне і історичне право на церковну організацію в Україні, передає Балканський оглядач у Facebook.

Іриней надіслав Вселенському Патріарху Варфоломію лист, в якому він стверджує, що виключно Російська церква має канонічне й історичне право на церковну організацію в Україні і застерігає Варфоломія від втручання в українські, македонські та чорногорські церковні питання.

 Причиною для відправлення цього листа сербський патріарх називає «турботу СПЦ про єдність Православної Церкви».

Грецьке релігійне агентство «Romfea» опублікувало уривки з листа Іринея.

Іриней заявляє, що «єресь етнофілетизму є одним із найбільших зол сучасного православ’я». Надання автокефалії церкві в Україні сербський патріарх описує як «дуже ризикований, навіть катастрофічний» акт для єдності Святого Православ’я, а також називає Українську православну церкву Київського патріархату «розкольниками».

Рішення про надання томосу, на думку автора листа, означатиме «небратерську позицію» щодо Російської Церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Томос для України: все буде добре

Раніше повідомлялося, що Московський патріарх Кирило прибув до Стамбула на зустріч з Константинопольським патріархом Варфоломієм.

З 1 по 3 вересня у Стамбулі відбудеться загальне зібрання єпископату Константинопольської Патріархії. Очікується, що на ньому обговорять питання про створення єдиної помісної української церкви.

У Російській православній церкві відреагували на заяви президентаУкраїни Петра Порошенка про «твердий намір розрубати зв’язки» з церквою РФ. У РПЦ Московського патріархату заявили, що це було «відчайдушною спробою утримати владу».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Нагадаємо, 19 квітня 2018-го Верховна Рада України підтримала звернення президента про створення Української помісної церкви

Президент Петро Порошенко зустрівся з представниками українських церков. Патріарх УПЦ КП Філарет та предстоятель УАПЦ Макарій передали главі держави звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання українській церкві Томосу про автокефалію. Відтак глави українських церков закликали Варфоломія надати дозвіл на створення єдиної української церкви.

УПЦ Київського патріархату також закликала УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Геть від Москви: чи підтримають прихожани та священики УПЦ МП єдину помісну церкву в Україні?  

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави і зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

Поділитись: