До юридичної команди президента США Дональда Трампа, яка представлятиме його інтереси на суді в Сенаті щодо імпічменту, увійшли професор права Алан Дершовіц та незалежний юрисконсульт Кенет Стар, який був обвинувачем у справі імпічменту Білла Клінтона.

Про це повідомляє Associated Press.

Як Дершовіц, так і Стар є регулярними коментаторами на телеканалі Fox News, який вважається прихильним до Трампа. Його ведучі вже оголосили, що на момент участі юристів у сенатських судових засіданнях щодо імпічменту президента США призупиняють із ними співпрацю.

Алан Дершовіц раніше працював на професорській посаді в Гарвардському університеті. Він є експертом із конституційного права і в останні роки підтримував розширення президентських повноважень, якого намагається досягти Трамп.

Натомість Кенет Стар відомий своєю роллю в розслідуванні у справі імпічменту Білла Клінтона через його позашлюбний зв’язок із Монікою Левінськи. Тоді він відігравав роль обвинувача, а тепер же виступатиме на стороні захисту.

Крім того, за інформацією Associated Press, юридичну групу Дональда Трампа очолять юрист Білого дому Пет Сіполоні та особистий адвокат президента США Джей Секулов. До групи також увійдуть Пем Бонді, колишній генеральний прокурор штату Флорида, і один із близьких до Трампа людей, зазначило джерело інформагентства.

Нагадаємо, суд у справі імпічменту Дональда Трампа в Сенаті почнеться 21 січня.

Нагадаємо хронологію подій, пов'язаних з оголошенням імпічменту Дональду Трампу.

  • На початку вересня 2019-го інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, у якій йшлося, що Трамп під час розмови з президентом України Володимиром Зеленським у липні 2019-го нібито вимагав розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син конкурента Трампа на виборах 2020, демократа Джо Байдена.
  • У Конгресі США почали розслідування щодо можливих спроб Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані тиснути на українську владу.
  • 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу. Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.
  • 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Трамп просить Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».
  • 13-21 листопада тривали публічні слухання у справі імпічменту Трампа в Комітеті з питань розвідки Палати представників США.
  • 3 грудня Комітет із питань розвідки оприлюднив звіт, у якому сформулював два основні звинувачення проти президента США: зловживання владою та перешкоджання роботі Конгресу. Після цього розслідування у справі імпічменту перейшло до Комітету з питань судочинства Палати представників.
  • 13 грудня Комітет із питань судочинства схвалив дві статті імпічменту Трампа — зловживання владою (через примушування влади України провести політично вмотивовані розслідування) та перешкоджання роботі Конгресу (через блокування розгляду Конгресменами справи про його імпічмент).
  • Пізно ввечері 18 грудня нижня палата американського парламенту — Палата представників — після понад 11 годин обговорень проголосувала за статті імпічменту президента Сполучених Штатів Америки Дональду Трампу. Таким чином, він увійде в історію США як третій президент, якому оголосили імпічмент.
  • 15 січня Палата представників США (нижня палата Конгресу) призначила представників у справі імпічменту Дональда Трампа та ухвалила резолюцію, якою передала статті імпічменту в Сенат (верхня палата).
  • Тепер питання про усунення 45-го президента з посади має розглянути Сенат США. Але оскільки для відсторонення потрібні дві третини голосів, а більшість у Сенаті належить республіканцям, Трамп, найімовірніше, збереже свою посаду.
Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile