УКРАЇНА

Шабуніну перекваліфікували справу, йому загрожує до 5 років ув’язнення — документ

18 січня, 2018 13:36
УКРАЇНА/Шабуніну перекваліфікували справу, йому загрожує до 5 років ув’язнення — документ
Зберегти
Вигляд
Голові Центру протидії корупції Віталію Шабуніну перекваліфікували справу про удар Філімоненка на важчу статтю, йому загрожує до 5 років ув’язнення.

Голові Центру протидії корупції Віталію Шабуніну перекваліфікували справу про удар Філімоненка на важчу статтю, йому загрожує до 5 років ув’язнення.

Про це Громадському повідомили у ЦПК.

Згідно з текстом підозри, яку вручили активісту 18 січня, тепер йому інкримінують ч. 2 ст 345-1 Кримінального кодексу України «Погроза або насильство щодо журналіста». Перекваліфікація справи на побиття журналіста дає можливість збільшити відповідальність активісту.

Запобіжний захід зі слів слідчого обирати не будуть і справа буде скерована до суду найближчим часом.

В Центрі протидії корупції вважають, що перекваліфікація справи на статтю з більшою відповідальністю, яка передбачає ув’язнення до 5 років — це продовження тиску на організацію.

Нагадаємо, 15 січня поліція відновила розслідування проти глави Центру протидії корупції Віталія Шабуніна про «побиття» ним помічника народного депутата Всеволода Філімоненка.

Нагадаємо, 8 червня у Шабуніна стався конфлікт з Філімоненком.

Це сталося біля військомату, куди Шабунін прийшов за повісткою. Філімоненко підійшов до Шабуніна, щоби взяти коментар, після чого Шабунін ударив його. За словами Філімоненка, він нібито спитав Шабуніна про те, чому той «не воює в АТО». Віталій Шабунін пояснив, що вдарив Філімоненка за те, що той у провокативній формі образив членкиню правління організації Олександру Устинову.

Слідчі готували підозру в «побитті журналіста», однак після звернення журналістів та громадськості перекваліфікували статтю.

16 серпня 2017-го голові Центру протидії корупції Шабуніну повідомили про підозру в нанесенні тілесних ушкоджень середньої тяжкості. Суд відпустив голову ЦПК Шабуніна під особисте зобов'язання.

Філімоненко є помічником депутата Радикальної Партії Сергія Мельничука, але називає себе журналістом. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ не погоджується з наявною редакцією президентського законопроекту про Антикорупційний суд.

Пов`язані новини