Життя / Соціальний захист

Синод УПЦ КП ухвалив рішення про молитви за Патріарха Варфоломія

УПЦ КП
Життя/Соціальний захист/Синод УПЦ КП ухвалив рішення про молитви за Патріарха Варфоломія
Зберегти
Вигляд
Синод Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) 29 жовтня ухвалив рішення про молитву за Вселенського Патріарха Варфоломія як предстоятеля православних церков.

«Враховуючи обставини, на час до наступного розпорядження — благословити архієреям УПЦ Київського патріархату надати вказівку в їхніх кафедральних соборах на богослужіннях підносити окремі молитовні прохання за його святість Вселенського Патріарха Варфоломія», — йдеться у заяві УПЦ.

Раніше предстоятель УПЦ КП Філарет повідомив, що об'єднавчий собор для створення єдиної Української помісної церкви відбудеться найближчим часом, точна дата проведення залежить від Вселенського патріарха.

Нагадаємо, 15 жовнтя синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.

Таке рішення в РПЦ ухвалили після того, як 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославної церкви Макарія.

Константинополь, у свою чергу, відмовився розривати відносини з РПЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часом відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Пов`язані новини