Життя / Соціальний захист

Скасувати підвищення цін на газ неможливо — прем’єр

Reuters
Життя/Соціальний захист/Скасувати підвищення цін на газ неможливо — прем’єр
Зберегти
Вигляд
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що скасування підвищення цін на газ для населення на 23,5% неможливе, адже це «послабить Україну».

«Популізм призводить до послаблення України. Цього не можна дозволити», — заявив Гройсман.

Зазначимо, що зараз у парламенті зареєстровано низку законопроектів, якими пропонується скасувати останнє підвищення цін на газ для населення. Крім цього, деякі депутати прагнуть запровадити мораторій на підвищення цін на газ, мотивуючи це тим, що «власного видобутку газу в України достатньо для забезпечення потреб населення».

Нагадаємо, що згідно з постановою уряду від 19 жовтня ціни на газ для населення з 1 листопада зростуть на 23,5% — 8 550 гривень за тисячу кубометрів. З 1 травня 2019 року газ подорожчає до 9850 гривень за тисячу кубометрів, а з 1 січня 2020 року — 12300 гривень за тисячу кубометрів.

Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нова програма МВФ: чи вартує цього підвищення ціни на газ

19 жовтня у МВФ повідомили, що попередньо погодили нову кредитну програму для України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Нагадаємо, що черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Пов`язані новини