Світ

Скрипаль мав тісні контакти з безпековим консультантом, пов’язаним з автором досьє на Трампа — ЗМІ

8 березня, 2018 18:30
Світ/Скрипаль мав тісні контакти з безпековим консультантом, пов’язаним з автором досьє на Трампа — ЗМІ
Зберегти
Вигляд
Отруєний у Британії екс-розвідник РФ Сергій Скрипаль мав тісні контакти з консультантом з безпеки, який працював на компанію, що підготувала досьє на Трампа.

Отруєний у Британії екс-розвідник РФ Сергій Скрипаль мав тісні контакти з консультантом з безпеки, який працював на компанію, що підготувала досьє на Трампа.

Про це заявляє британське видання The Telegraph.

Ім’я консультанта видання свідомо не називає, однак зазначає, що він мешкав поруч із Скрипалем та знав його протягом певного часу.

За даними видання, колишній російський розвідник переїхав до британського містечка Солсбері у 2010 році, де встановив тісні контакти з консультантом з безпеки, який працював для компанії Крістофера Стіла Orbis Business Intelligence Ltd, створеної екс-розвідниками. 

Саме Крістофер Стіл, колишній розвідник Британії, за даними джерел у владі США, є автором досьє на Трампа.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Досьє» на Трампа: факти, неточності та фейки.

Нагадаємо, 4 березня у Великій Британії з важким отруєнням потрапив до лікарні 66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль. З ним була його донька.

Британська розвідка заявила, що вважає Росію причетною до отруєння екс-розвідника Скрипаля.

Поліція заявила, що Скрипаля отруїли речовиною нервово-паралітичної дії.

Полковник військової розвідки РФ на пенсії Сергій Скрипаль у 2006 році був засуджений до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям у ЄС, Секретній розвідці Британії.

Екс-розвідник був звільнений у межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала у США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас із США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман.

Незабаром Скрипаль отримав притулок у Великій Британії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння екс-розвідника Скрипаля: що відомо

Пов`язані новини