Всі слідчі експерименти у справах про розстріли на Майдані можуть завершити вже до кінця 2018 року.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомив керівник Управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк.

За його словами, слідчим для проведення всіх експериментів знадобиться не менше місяця.

Він також пояснив, що йдеться не про один експеримент, а про велику кількість, які проводяться ще з 2014 року. 

«Це не є експеримент, який тільки зараз проводиться. Вони проводилися і перші були ще в 2014 році, і в наступні роки за необхідності вони також проводилися. Єдине, що зараз сфокусували всі «залишки» слідчих експериментів, які ще необхідно провести, виключно тому, що стоїть питання можливої зміни рельєфу вулиці, що унеможливить проведення на тому місці слідчого експерименту», — розповів Горбатюк.

Він додав, що за останні три місяці на Інститутській провели близько 15 слідчих експериментів.

Нагадаємо, для проведення слідчих експериментів з Інститутської прибрали тимчасовий меморіал Героям Небесної Сотні. 

Раніше Горбатюк повідомив, що у справах 73 убивств на Майдані про підозру повідомили 56 особам.

Також в ГПУ розповіли, що розслідують 4700 злочинів проти учасників Майдану, більшість з цих справ розкрита.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Місцями Революції Гідності: 5 років тому й нині — фотопроект Громадського до річниці Майдану

15 листопада у Генпрокуратурі повідомили, що правоохоронці затримали снайпера, підозрюваного у вбивстві одного учасника Майдану 20 лютого 2014 року. За словами адвоката, снайпер підозрюється саме у вбивстві майданівця Олександра Храпаченка.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ЗЛАМ | цикл розслідувань «Слідами революції»

Раніше Лабораторія реконструкції подій «Jus Talionis» оприлюднила останню частину відеореконструкції подій 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській під назвою «Висота Жовтневий». Авторам відеореконструкції вдалося встановити точний час загибелі й поранення активістів: 11:28 – вбито Олександра Храпаченка, 11:42 – поранено волонтерку-медика Олесю Жуковську, 11:43 – вбито Віталія Смоленського, 16:50 – вбито Володимира Мельнічука.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: АМНІСТІЯ | цикл розслідувань «Слідами революції»

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Києві вшанували пам'ять загиблих Героїв Небесної Сотні (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Олександр Храпаченко — активіст Євромайдану, театральний режисер-початківець. Був убитий пострілом снайпера на вулиці Інститутській у Києві під час подій 20 лютого 2014 року. Герой Небесної Сотні, Герой України.

Поділитись: