Світ

В РФ заявили, що Сенцов з'їв курку в перший день після голодування, адвокат заперечує

8 жовтня, 2018 16:34
Світ/В РФ заявили, що Сенцов з'їв курку в перший день після голодування, адвокат заперечує
Зберегти
Вигляд
У Росії, де незаконно утримують українського режисера Олега Сенцова, заявили, що політв’язень у перший день після припинення 145-денного голодування нібито з’їв цілу домашню курку і випив бульйон.

У Росії, де незаконно утримують українського режисера Олега Сенцова, заявили, що політв’язень у перший день після припинення 145-денного голодування нібито з’їв цілу домашню курку і випив бульйон.

Про це заявив заступник голови Федеральної служби виконання покарань Росії Валерій Максименко, передає видання «Известия».

За його словами, коли Сенцов повідомив про припинення голодування лікарям, вони «вирішили погодувати його справжньою домашньою їжею».

«І одна жінка-лікар з власної ініціативи поїхала на ринок, купила живу курку, обскубла її і сама особисто зварила з неї поживний бульйон. І вона ним практично з ложечки нагодувала ув’язненого. До курки теж дійшла справа, але не всю він її з’їв, звичайно, відразу. Спершу — половину, другу вже доїв увечері — після різкого припинення голодування відразу багато їсти не можна», — розповів Максименко.

Зі свого боку адвокат Сенцова Дмитро Дінзе у коментарі Громадському заявив, що ця інформація не відповідає дійсності й такого просто не може бути.

Представник служби виконання покарань також додав, що за 20 днів Сенцова переведуть на тюремну їжу.

«Поки що він їсть потроху, здебільшого каші та кисломолочні продукти. Так буде десь двадцять днів, після чого його переведуть на звичайну тюремну їжу», — зазначив Максименко.

5 жовтня Сенцов заявив про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування. Голодування з вимогою звільнити усіх українців-політв'язнів Кремля він тримав 145 днів.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що припинення голодування свідчить про те, що Сенцов у критичному стані.

Як повідомила сестра Сенцова, навіть після припинення голодування залишається загроза його смерті.

Режисер Аскольд Куров, який зустрівся з адвокатом Сенцова Дмитром Дінзе після його візиту до політв'язня у коментарі Громадському, що Сенцову під час останнього обстеження сказали, що «зазвичай у такому стані люди перебувають в реанімації».

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сенцов сподівається на звільнення, однак надії все менше — адвокат політв’язня

10 вересня сестра Сенцова повідомила, що політв'язень написав заповіт на творчість у разі смерті. 

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилуванняЧитайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. В Адміністрації президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

МЗС України закликало партнерів посилити тиск на Росію для звільнення Сенцова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

 

Пов`язані новини