За словами Мельцера, вони перебувають у доброму фізичному стані, однак рідко мають можливість спілкуватися з рідними.

Спеціальний доповідач ООН з питань катувань та жорстокого поводження Нільс Мельцер відвідав у колонії окупованої Макіївки чотирьох українських заручників, яких мали обміняти ще наприкінці грудня 2017. За словами Мельцера, вони перебувають у доброму фізичному стані, однак рідко мають можливість спілкуватися з рідними.

Про це Мельцер розповів в ефірі Громадське.Схід.

Як стало відомо Громадському, спецдоповідач відвідав в СІЗО №5 полонених українських військових Олександра Корінькова, Сергія Глондаря, Богдана Пантюшенка та цивільного громадянина Романа Твердого. 

«Вони спілкуються з родинами, але дуже рідко. Вони рідко мають можливіст отримати листа, чи відповісти. Це найбільша проблема. Щодо фізичного стану — вони мають їжу, не жаліються на проблеми зі здоров’ям. Також полонені у стабільному емоційному стані», — сказав Мельц.

Він водночас додав, що на українських заручників тисне той фактор, що вони не знають дати, коли можуть бути звільнені з полону.

Олександр Коріньков – один полонених, які утримуються в Макіївській колонії вже понад три роки. 16 лютого 2015 року він – військовий 3-го полку спецпризначення – потрапив у засідку разом зі співслужбовцем Сергієм Глондарем. Це сталося через місяць після його весілля.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Наші чоловіки заручники там, а ми – тут» — інтерв'ю з дружиною полоненого Олександра Корінькова

Раніше Україна в Мінську попросила ОБСЄ відвідати заручників на Донбасі.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Про це треба забути, бо може поїхати дах» — звільнений з полону бойовиків Олександр Олійник

Нині в полоні залишається ще шестеро з тих, кого повинні були звільнити 27 грудня. Це військові Олександр Коріньков, Сергій Глондар, Богдан Пантюшенко та Роман Совков, і двоє цивільних — Олександр Поляков і Роман Твердой.

27 грудня 2017 року на Донбасі відбувся обмін заручників. Це перший за два роки та найбільший обмін. 

За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Великий обмін: кого звільнили з полону бойовиків на Донбасі.

Україна не передавала засуджених за вбивства, повідомила омбудсмен Валерія Лутковська. Уповноважена також зазначила, що повний обмін заручників «всіх на всіх» відбудеться після завершення війни на Донбасі. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Україна не передала жодної людини, в якої була кров на руках», — інтерв'ю з омбудсменом про обмін полоненими.

Поділитись: