Представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко попросила координатора ОБСЄ в гуманітарній групі Тоні Фріша відвідати українських заручників на Донбасі.

Представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко попросила координатора ОБСЄ в гуманітарній групі Тоні Фріша відвідати українських заручників на Донбасі.

Про це Геращенко написала у Facebook.

За її словами, Червоний Хрест жодного разу не зміг потрапити до заручників та політв’язнів.

«Враховуючи це…офіційно звернулася до координатора ОБСЄ в гуманітарній групі Т. Фріша з вимогою негайно відвідати тюрми на окупованих територіях і провідати всіх наших військових, цивільних, в тому числі журналіста С. Асєєва, які роками залишаються без права на листування, на дзвінок, на посилку. Буду на цьому наполягати», — заявила Геращенко.

Крім того Геращенко за результатами засідання у Мінську заявила, що Росія відмовилась обговорювати можливий обмін росіян, засуджених в Україні, на українських політв’язнів.

Раніше Геращенко заявила, що бойовики мовчать про десятки зниклих на Донбасі українців.

На початку травня під час засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську з питань врегулювання ситуації на Донбасі представники самопроголошених республік вимагали передачі понад 80 людей в обмін на близько 15 українців.

27 грудня 2017 року на Донбасі відбувся обмін заручників. Це перший за два роки та найбільший обмін. 

За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Великий обмін: кого звільнили з полону бойовиків на Донбасі.

Україна не передавала засуджених за вбивства, повідомила омбудсмен Валерія Лутковська. Уповноважена також зазначила, що повний обмін заручників «всіх на всіх» відбудеться після завершення війни на Донбасі. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Україна не передала жодної людини, в якої була кров на руках», — інтерв'ю з омбудсменом про обмін полоненими.

Поділитись: