УКРАЇНА

Спецпредставник Держдепу Волкер закликав Росію звільнити усіх політв’язнів

27 травня, 2018 23:31
УКРАЇНА/Спецпредставник Держдепу Волкер закликав Росію звільнити усіх політв’язнів
Зберегти
Вигляд
Спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер закликав Росію звільнити усіх політв’язнів, яких вона утримує.

Спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер закликав Росію звільнити усіх політв’язнів, яких вона утримує.

Про це повідомляє «Крим.Реалії».

За словами Волкера, ще у січні в Дубаї на зустрічі з радником Путіна Владиславом Сурковим він передав російській стороні список прізвищ тих, кого утримує Росія і на Донбасі зокрема. Волкер наголосив, що за півроку досі не отримав на це відповіді.

29 січня Курт Волкер повідомив, що передав росіянам списки тих, хто досі перебуває у заручниках бойовиків на Донбасі. Він додав, що під час зустрічі з Сурковим російська сторона записала ці імена.

27 грудня на Донбасі відбувся обмін заручників. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

Україна не передавала засуджених за вбивства, повідомила омбудсмен Валерія Лутковська. Уповноважена також зазначила, що повний обмін заручників «всіх на всіх» відбудеться після завершення війни на Донбасі. 

ЧИТАЙТЕ: Звільнені від опіки: Як держава допомагає українцям, яких повернула з полону «ДНР» та «ЛНР».

Український політв'язень Олег Сенцов 14 травня оголосив голодування. Таким чином він вимагає відпустити всіх українців, утримуваних у Росії та анексованому Криму.

Президент Петро Порошенко закликав міжнародну спільноту продовжувати тиск на Кремль після того, як Сенцов оголосив про голодування. Україна на рівні МЗС звернулася до Росії через голодування Сенцова.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Відомі українці написали листи Кольченку і Сенцову

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

Нині Сенцова утримують у колонії «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі. Громадське побувало там у березні 2018-го.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини