Війна

Спецпредставник США Волкер спростував заяви Лаврова про «окупаційну адміністрацію ООН»

8 грудня, 2017 18:48
Війна/Спецпредставник США Волкер спростував заяви Лаврова про «окупаційну адміністрацію ООН»
Зберегти
Вигляд
lead
Спецпредставник США з питань України Курт Волкер спростував заяву глави МЗС Росії Сергія Лаврова про «окупаційну адміністрацію ООН», яку США хочуть ввести на Донбас.

Спецпредставник США з питань України Курт Волкер спростував заяву глави МЗС Росії Сергія Лаврова про «окупаційну адміністрацію ООН», яку США нібито хочуть ввести на Донбас.

Про це він заявив на прес-конференції за підсумками зустрічі Ради міністрів країн ОБСЄ у Відні, передає кореспондентка Громадського.

«Мова не йде про адміністрацію ООН чи про окупаційну силу, вона не блокуватиме кордон між Україною та Росією. Навпаки: її завданням буде створити зону безпеки, певний контроль над територією, щоб на ній міг запанувати мир, щоб був доступ до гуманітарної допомоги, щоб настала нормалізація, відбулися вибори, було імплементовано Мінські домовленості», — сказав Волкер.

За його словами, ідея розміщення миротворчих сил ООН на Донбасі полягає в тому, аби гарантувати безпеку. Крім цього він наголосив, що необхідно зробити кроки до виконання Мінських домовленостей, однак «наразі перемовини зайшли у глухий кут і імплементація стоїть на місці».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Щоб миротворці ООН зайшли на Донбас, Росія повинна вивести свої сили», — спецпредставник США Курт Волкер.

Раніше міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров також заявив, що Україна має намір зробити з миротворців ООН «окупаційні війська», але Росія не дозволить «перерізати контакти» окупованого Донбасу «із зовнішнім світом».

До цього Кремль не підтвердив погодження пропозиції США про розміщення 20 тисяч миротворців на Донбасі. Водночас помічник Путіна Сурков повідомив, що Росія погодила три з 29 абзаців пропозиції США про розміщення миротворців на Донбасі. Які саме пункти підтримала РФ, він не повідомив. 

Пов`язані новини