Спікер Верховної Ради Андрій Парубій повідомив, що підписав закон про утворення Вищого Антикорупційного суду, який парламент ухвалив 21 червня.

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій повідомив, що підписав закон про утворення Вищого Антикорупційного суду, який парламент ухвалив 21 червня.

Про це Парубій повідомив у своєму Twitter.

Спікер парламенту також висловив впевненість, що до кінця цього року Антикорупційний суд запрацює.

«Щойно підписав Закон України #8497 «Про утворення Вищого Антикорупційного суду». Цим законом ми дали старт формування Антикорупційного суду і я вірю, що ще до кінця цього року він запрацює», — написав він.

Парубій зазначив, що передав закон на підпис президенту Петру Порошенку.

Нагадаємо, Верховна Рада 21 червня ухвалила закон про створення Вищого антикорупційного суду України. За відповідне рішення проголосувало 265 народних депутатів.

Цей закон складається з двох статей, якими створюється Антикорупційний суд у місті Києві та дається доручення Кабінету міністрів України та іншим органам влади забезпечити його створення та функціонування.

19 червня президент України вніс на розгляд Верховної Ради як невідкладний законопроект про утворення Антикорупційного суду.

7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня. «За» проголосували 317 депутатів. У Венеціанській комісії привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд.

11 червня Порошенко підписав закон про Антикорупційний суд.

Процес затвердження створення Антикорупційного суду тривав 2,5 роки. Створити антикорупційний суд закликали і глави МЗС країн G7. Також це є умовою для отримання фінансової допомоги від МВФ. 

Після чотирьох сесійних днів розгляду поправок і кількох місяців переговорів з Міжнародним валютним фондом і Венеціанською комісією, спірною залишалася правка щодо повноважень Громадської ради у процесі добору суддів, яку так і не узгодили з МВФ. 

Згідно з рішенням комітету Ради з питань правової політики та правосуддя, ухваленим 7 червня, до складу громадської ради входитиме не менше 3 міжнародних експертів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо Україні потрібен Антикорупційний суд

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців.  Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та створення ринку землі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Антикорупційний суд: між бажаннями президента і вимогами Заходу.

Поділитись: