УКРАЇНА

Спікер Ради сподівається, що закон про Антикорупційний суд ухвалять у Чистий четвер

19 березня, 2018 16:04
УКРАЇНА/Спікер Ради сподівається, що закон про Антикорупційний суд ухвалять у Чистий четвер
Зберегти
Вигляд
Спікер Верховної Ради Андрій Парубій переконаний, що парламент ухвалить закон про Антикорупційний суд наступного пленарного тижня, перед Великоднем.

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій переконаний, що парламент ухвалить закон про Антикорупційний суд наступного пленарного тижня, перед Великоднем.

Про це він сказав під час брифінгу.

 «У Чистий четвер ми традиційно приймаємо важливі рішення», – сказав він.

Перед цим проект із внесеними змінами має розглянути профільний комітет.

«Я сподіваюся, що ми зможемо вийти на прийняття закону або безпосередньо перед Великоднем, якщо комітет ухвалить рішення, або одразу на тижня після Великодня», — додав Парубій, зазначивши, що тепер це залежить від роботи комітету.

Про необхідність Антикорупційного суду в Україні постійно нагадають міжнародні партнери, зокрема представники ЄС. Орган рекомендувала створити і «Американська Мережа друзів України».

28 лютого, відповідаючи на запитання Громадського, Порошенко заявив, що зі свого боку виконав усі зобов'язання у формуванні законопроекту щодо Антикорупційного суду

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Антикорупційний суд: між бажаннями президента і вимогами Заходу.

1 березня Верховна Рада в першому читанні підтримала президентський законопроект про Антикорупційний суд.

Порошенко заявив, що закон про Антикорупційний суд мають остаточно ухвалити навесні поточного року.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Порошенко і журналісти – 4. Hromadske.doc

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці.

Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців. 

Пов`язані новини
Життя
11 лютого 2019
Депутати не підтримають закон про кримінальну відповідальність за «кнопкодавство» – автор проекту
Депутат від фракції «Народний фронт» Леонід Ємець, який є автором проекту закону про запровадження кримінальної відповідальності за неособисте голосування депутатів (№8461), вважає, що це скликання парламенту не підтримає цей проект. Цей закон депутати зареєстрували ще влітку 2018-го, але він так і не був проголосований парламент. У коментарі Громадському Ємець заявив, що парламент нинішнього скликання, на його думку, не підтримає цей закон: «На даний момент, з цим парламентом, який вже, мабуть, забув про свої обіцянки, що голосувати усі будуть особисто, і вже багато тих людей, які свого часу, в минулому скликанні, як і я, ходили у футболках «Голосуй особисто» і вимагали від «Партії регіонів» особистого голосування, ставши депутатами повторно, чомусь забули про цю свою обіцянку. Я зареєстрував законопроект, але наразі достатньої кількості голосів у парламенті, обраному за цією виборчою системою, очевидно немає», – наголосив депутат.Нагадаємо, рух ЧЕСНО повідомив, що карткою народного депутата із фракції «Блоку Петра Порошенка», президента Федерації футболу України Андрія Павелка декілька разів проголосували під час пленарного засідання Верховної Ради 7 лютого. Сам депутат в цей час перебував на 43-му Конгресі Спілки європейських футбольних асоціацій (УЄФА) у Римі.Законопроект №8461 про кримінальну відповідальність за «кнопкодавство», зареєстрували 8 червня 2018 року, а 11 червня документ надійшов на розгляд профільного комітету. Щоправда, за словами депутата, комітет так і не включив його до порядку денного./Марко Погуляєвський
Перевірено
Зберегти