Спікерка Палати представників Ненсі Пелосі розірвала текст промови президента США Дональда Трампа після його звернення до обох палат Конгресу.

Про це передає Reuters.

Перед початком виступу Трамп роздав копії промови віцепрезиденту США Майку Пенсу та спікерці Палати представників Ненсі Пелосі. У відповідь Пелосі простягнула руку Трампу, але він відмовився її потиснути.

Як пише видання, спікерка Палати представників відмовилася від слів «велика честь представити» перед оголошенням виступу президента. Вона сказала: «Члени Конгресу, Президент Сполучених Штатів».

Пелосі стояла позаду Трампа під час його промови і, коли він завершив, розірвала копію його звернення.

Крім того, під час промови Трамп не згадав про імпічмент. Сьогодні, 5 лютого о 23:00 за Києвом, у Сенаті голосуватимуть за статті імпічменту.

Нагадаємо, рейтинг схвалення роботи президента США Дональда Трампа зріс до 49% — це найвищий показник з моменту його вступу на посаду в січні 2017 року.

Нагадаємо:

  • 21 січня у Сенаті США — верхній палаті американського конгресу — почали розглядати питання про усунення Дональда Трампа з посади. Але оскільки для відсторонення потрібні дві третини голосів, а більшість у Сенаті належить республіканцям, Трамп, найімовірніше, збереже свою посаду.
  • 18 грудня 2019 року нижня палата американського парламенту — Палата представників — оголосила імпічмент президенту США Дональду Трампу. за двома статтями: зловживання владою (через примушування влади України провести політично вмотивовані розслідування) та перешкоджання роботі Конгресу (через блокування розгляду Конгресменами справи про його імпічмент).
  • Усе це стало наслідком розслідування, яке розгорнулося через скаргу інформатора з Білого дому на телефонну розмову Дональда Трампа і Володимира Зеленського. У скарзі, яку інформатор подав у Конгрес у вересні 2019-го, він стверджував, що президент США під час розмови з Зеленським у липні 2019-го вимагав розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син демократа Джо Байдена, який є конкурентом Трампа на майбутніх президентських виборах США.
  • Після отримання скарги Конгрес США почав розслідування, у межах якого конгресмени намагалися встановити, чи справді Трамп та його адвокат Рудольф Джуліані тиснув на українську владу і чи пов'язана з цим затримка Трампом військової допомоги Україні.
  • У стенограмі липневої розмови Трампа і Зеленського, яку у вересні 2019-го оприлюднив Білий дім, вказано, що Трамп просив Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».
  • Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України. Зеленський теж стверджує, що не зробив нічого протизаконного.
Поділитись: