Політика / Вибори

Спостерігачі на виборах президента: ЦВК попросила інші держави врахувати, що Україна вважає РФ агресором

ЦВК
Політика/Вибори/Спостерігачі на виборах президента: ЦВК попросила інші держави врахувати, що Україна вважає РФ агресором
Зберегти
Вигляд
Центральна виборча комісія попросила іноземні держави та міжнародні організації врахувати при направленні офіційних спостерігачів на вибори президента, що Україна визнає Росію державою-агресором.

Також у ЦВК наголосили, що в Україні передбачена кримінальна відповідальність за перетин кордону представникам силових відомств держави-агресора, за перетин кордону з метою заподіяння шкоди інтересам держави тощо

«Центральна виборча комісія просить іноземні держави та міжнародні організації врахувати зазначену інформацію при прийнятті рішення про направлення офіційних спостерігачів», — заявили у Центрвиборчкомі.

18 січня стало відомо, що Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) запросила наглядачів від Росії на президентські вибори в Україні навесні 2019. У Росії підтвердили, що планують відправити своїх спостерігачів на вибори.

Водночас голова українського МЗС Павло Клімкін заявив, що Міністерство закордонних справ України не прийматиме заявки від російських спостерігачів на вибори президента-2019.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Порошенко, Зеленський чи Тимошенко? Соціологи про вибори-2019

31 грудня в Україні розпочалася передвиборча кампанія виборів президента-2019. Голосування у першому турі виборів президента України відбудеться з 8:00 до 20:00 31 березня. Офіційні результати голосування українців мають оприлюднити не пізніше 10 квітня. 

Загалом понад 30 політиків оголосили про намір взяти участь у виборах президента. Згідно з останнім соціологічним опитуванням, найвищий рейтинг мають лідерка партії «Батьківщини» Юлія Тимошенко, чинний президент Петро Порошенко та шоумен Володимир Зеленський.

ЦВК раніше зареєструвала 13 кандидатів на посаду глави держави.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заочні дебати українських політиків: шарм, нудьга і чужі заслуги

Пов`язані новини