Центральна виборча комісія попросила іноземні держави та міжнародні організації врахувати при направленні офіційних спостерігачів на вибори президента, що Україна визнає Росію державою-агресором.

Також у ЦВК наголосили, що в Україні передбачена кримінальна відповідальність за перетин кордону представникам силових відомств держави-агресора, за перетин кордону з метою заподіяння шкоди інтересам держави тощо

«Центральна виборча комісія просить іноземні держави та міжнародні організації врахувати зазначену інформацію при прийнятті рішення про направлення офіційних спостерігачів», — заявили у Центрвиборчкомі.

18 січня стало відомо, що Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) запросила наглядачів від Росії на президентські вибори в Україні навесні 2019. У Росії підтвердили, що планують відправити своїх спостерігачів на вибори.

Водночас голова українського МЗС Павло Клімкін заявив, що Міністерство закордонних справ України не прийматиме заявки від російських спостерігачів на вибори президента-2019.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Порошенко, Зеленський чи Тимошенко? Соціологи про вибори-2019

31 грудня в Україні розпочалася передвиборча кампанія виборів президента-2019. Голосування у першому турі виборів президента України відбудеться з 8:00 до 20:00 31 березня. Офіційні результати голосування українців мають оприлюднити не пізніше 10 квітня. 

Загалом понад 30 політиків оголосили про намір взяти участь у виборах президента. Згідно з останнім соціологічним опитуванням, найвищий рейтинг мають лідерка партії «Батьківщини» Юлія Тимошенко, чинний президент Петро Порошенко та шоумен Володимир Зеленський.

ЦВК раніше зареєструвала 13 кандидатів на посаду глави держави.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заочні дебати українських політиків: шарм, нудьга і чужі заслуги

Поділитись: