У Нафтогазі повідомили, що споживачі повинні мати право обирати, який саме газовий лічильник їм встановлять. Крім цього, у компанії закликали уряд дозволити здійснювати встановлення лічильників не лише облгазам, але й іншим компаніям.

«Зараз газорозподільні компанії (облгази), на які законом покладена відповідальність за забезпечення індивідуальними лічильниками усіх побутових споживачів, пропонують для встановлення обмежений перелік лічильників. Такі прилади часто не відповідають вимогам споживачів щодо її габаритів, призводять до невиправданих витрат та створюють незручності споживачам при їх монтажі», — повідомляють у Нафтогазі.

У компанії закликали міністерства оцінити, чи зможуть облгази впоратися з тим обсягом робіт зі встановлення газових лічильників та зазначили, що працюють над розробкою порядку оплати встановлення газового лічильника споживачу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Пояснюємо: хто повинен заплатити за газові лічильники, і чому їх треба встановити якнайшвидше

Раніше голова Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики (НКРЕКП) Оксана Кривенко повідомила, що встановлення газових лічильників коштом Нафтогазу зменшить тариф на газ для споживачів.

Нагадаємо, 30 січня уряд зобов’язав Нафтогаз встановити газові лічильники всім споживачам, які їх ще не мають. Встановити лічильники там мають власним коштом.

Крім цього, під час засідання уряду ухвалили рішення знизити норми споживання газу для споживачів без лічильника втричі.

Раніше у Нафтогазі повідомили, що через скасування судом нових норм споживання газу, українці, у яких не встановлено газового лічильника, отримали завищені платіжки за газ. Для вирішення цієї ситуації там закликали громадян скаржитися на урядову гарячу лінію.

6 грудня у Нафтогазі заявляли, що облгази компанії «РГК», що належить Дмитру Фірташу, штучно збільшують заборгованість споживачів за газ для того, аби унеможливити їхній перехід до інших постачальників газу, зокрема Нафтогазу.

Компанія «РГК» Дмитра Фірташа займає монопольне становище на ринку розподілення газу та його продажу для потреб населення та промисловості. Зокрема, компанії належать 20 облгазів по всій Україні.

Після цього на засіданні уряду заявили, що проведуть перевірку облгазів через збільшення заборгованості у платіжках громадян за газ.

Поділитись: