Дисциплінарна комісія вирішила звернутись до експертів для остаточного вирішення справи щодо висловлювань заступника міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського.

Дисциплінарна комісія вирішила звернутись до експертів для остаточного вирішення справи щодо висловлювань заступника міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

Комісія вважає, що результат має ґрунтуватись на експертних висновках.

«Ми вирішили, що треба враховувати і суспільний резонанс і політичний, саме тому, варто направити матеріали на проведення державної експертизи», —  розповів голова комісії Костянтин Ващенко.

За словами Ващенка, рішення комісії буде ґрунтуватися на експертних висновках, науковій базі, оскільки питання моралі і етики не регулюються законом.

У свою чергу виконувачка обов'язків міністерки охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що захищатиме колегу до останнього.

«Я думала, ми поставимо крапку сьогодні на цій справі. Але ні, справа продовжується. Я захищатиму Олександра Лінчевського до останнього, тому що він захищає права пацієнтів на життя. Я також закликаю журналістів не виривати фрази з контексту, бо ми можемо бачити, до чого це призводить», — заявила Супрун.

Зауважимо, що Лінчевський вийшов із зали, не коментуючи рішення.


Повідомляється, що наступне засідання комісії заплановано на 11 червня.

Раніше виконувачка обов'язків міністерки охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що розцінює випадок з заступником міністра Лінчевським, як тиск на очолюване нею відомство.

Нагадаємо, заступник міністра охорони здоров‘я Олександр Лінчевський заявив, що його виступ мав на меті переконати Рахункову палату, що програма «Лікування закордоном» повинна існувати.

Раніше повідомлялось, що Рахункова палата опублікувала аудіо вислову Лінчевського щодо онкохворих.

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун назвала ситуацію зі звітом Рахункової палати маніпуляцією та брехнею. 

Гройсман пообіцяв 7 червня розглянути звільнення чиновника МОЗ через його слова про онкохворих. 

2 червня на сайті «Онкологічний портал України» з'явилась стенограма промови заступника міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського, з якою він виступив під час засідання Рахункової палати.

Як повідомив Громадському речник МОЗ Олександр Ябчанка, Лінчевський свою заяву про онкохворих під час засідання Рахункової палати зробив у відповідь на критичний закид.

За його словами, таким чином Лінчевський відповів на критичне зауваження про те, що «25% онкопацієнтів, які лікуються за кошти бюджету закордоном, помирають». 

У ЗМІ ж була поширена фраза «Це рак! Вони всі помруть» з промови Лінчевського, що викликало обурення серед користувачів соцмереж та політиків. 

Поділитись: