Італійська сторона не відповіла на пропозицію України провести слідчий експеримент на Донбасі в місці, де загинув фотограф Андреа Роккеллі, і взагалі не йшла на контакт у справі проти українського військовослужбовця Віталія Марківа.

Про це в ефірі програми «Нині Вже» повідомив колишній заступник Генерального прокурора України Євгеній Єнін.

За словами Єніна, три роки тому, коли відбулося затримання на території Італії українського військовослужбовця Віталія Марківа, і Генеральна прокуратура, і Служба безпеки України запропонували співпрацю своїм італійським колегам у цій справі.

«Ми неодноразово намагалися вийти на контакт із нашими італійськими колегами, було підписано спільного листа з пропозицією створення спільної слідчої групи. Ми запрошували італійських слідчих і прокурорів приїхати на території України для того, щоб досліджувати місце вчинення злочину, не за картами чи схемами, а на місцевості, що додало б додаткових аргументів невинуватості пана Марківа», — повідомив колишній заступник генпрокурора. 

Крім того, як стверджує Єнін, українська сторона пропонувала створити спільну слідчу групу, проте жодної відповіді на «формальні неодноразові усні і письмові звернення ми так і не отримали».

Нагадаємо, 12 липня суд Італії засудив до 24 років ув'язнення нацгвардійця Віталія Марківа, звинуваченого у причетності до вбивства італійського фотографа Андреа Роккеллі на Донбасі у 2014 році. При цьому італійський прокурор вимагав засудити Марківа до 17 років ув’язнення. Цей вирок будуть оскаржувати.

В останньому слові Марків сказав, що є українським військовим, простим солдатом, патріотом, і додав, що завжди захищатиме Україну. 

Президент України Володимир Зеленський доручив Міністерству закордонних справ і Генпрокуратурі терміново зайнятися питанням повернення нацгвардійця Віталія Марківа.

Поділитись: