Політика

Справа міськголови Харкова Кернеса: апеляцію перенесли на 23 листопада

Громадське
Політика/Справа міськголови Харкова Кернеса: апеляцію перенесли на 23 листопада
Зберегти
Вигляд
Полтавський апеляційний суд переніс судове засідання щодо міського голови Харкова Геннадія Кернеса на 23 листопада через його неявку.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

Кернес на судове засідання не з’явився нібито через стан здоров’я. Сторона захисту не змогла надати суду документи про лікарняний.

Захист повідомив, що лікаря Кернесу нібито викликали тоді, коли адвокати вже їхали до Полтави. Однак, адвокатка зазначила, що такий документ буде надано згодом.

Сторона обвинувачення заявила, що підозрює Кернеса в умисному затягуванні справи.

Таким чином, наступне засідання відбудеться 23 листопада об 11:00.

Зазначимо, 12 листопада у Верховному суді розглянуть клопотання захисників Кернеса про зміну підсудності.

Нагадаємо, 10 серпня суд закрив кримінальне провадження проти Кернеса та його охоронців «у зв’язку з відмовою сторони обвинувачення підтримувати обвинувачення у справі», бо прокурори пропустили сім останніх засідань без поважної причини.

Зазначимо, що закриття провадження не означає, що Кернеса виправдали.

У Генпрокуратурі назвали це рішення незаконним. Водночас покарати прокурорів за неявку на засідання суду в ГПУ відмовилися.

Водночас, Генпрокуратура подала апеляцію на рішення суду про закриття справи Кернеса.

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що суддя, який закрив кримінальне провадження щодо міського голови Геннадія Кернеса, відповідатиме за це неправосудне рішення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Кернеса: підсумки

Після цієї заяви з’явилася інформація, що Рада суддів України збереться на позачергове засідання через тиск на суддів, зокрема, у справі Кернеса.

На цьому засіданні члени Ради суддів заявили про неприпустимість дій, в яких є ознаки втручання в роботу суддів, а також публічні висловлювання про притягнення суддів до кримінальної відповідальності з боку посадовців та органів влади.

Суддя, який закрив справу щодо Кернеса, подав у відставку.

Генпрокурор Юрій Луценко 21 серпня заявив, що до закриття кримінальної справи, в якій фігурує міський голова Харкова Геннадій Кернес, причетні народні депутати.

Пов`язані новини