Демократи в Конгресі Сполучених Штатів Америки вимагають самовідводу лідера республіканців у верхній палаті Мітча МакКоннелла, через його заяву, що прореспубліканський Сенат напряму співпрацюватиме з юристами Білого дому, щоби не допустити імпічменту президента Дональда Трампа.

Про це повідомляє видання The New York Times.

«У той час, як Палата представників наступного тижня збирається провести голосування з імпічменту президента Трампа, сенатор Мітч МакКоннелл працював рука об руку з Білим домом над розробкою планів щодо слухань у Сенаті», — йдеться в повідомленні.

Демократи обурились тим, що адміністрація американського президента разом з республіканцями хочуть нівелювати повноваження цілого інституту влади, який у судовому процесі над президентом має бути незалежним від Білого дому. Демократи звинуватили МакКоннелла у нехтуванні обов'язків «неупередженого правосуддя».

«Якщо статті про імпічмент будуть надіслані до Сенату, кожен окремий сенатор складатиме присягу щодо неупередженого правосуддя», — заявив у цьому зв'язку лідер демократичної меншості сенатор Чак Шумер.

Він наголосив, що Сенат має забезпечити «справедливий і чесний процес», який дозволить незалежно з'ясовувати всі факти порушень з боку президента.

Слухання у справі імпічменту в Сенаті (верхній палаті американського парламенту) відбуваються у формі, яку визначають самі сенатори шляхом ухвалення відповідного рішення. Міч Макконел є главою республіканської більшості Сенату (53 республіканці зі 100 сенаторів), а отже, він може безпосередньо впливати на те, що ухвалять сенатори щодо слухань у справі імпічменту Трампа. Таким чином, демократи розглядають імовірну координацію Макконелом своїх дій із Білим домом як вплив президента США на процедуру імпічменту.

У США триває скандал щодо ймовірного тиску Трампа на Зеленського.

  • На початку вересня 2019-го інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, у якій йшлося, що Трамп під час розмови з президентом України Володимиром Зеленським у липні 2019-го нібито вимагав розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син конкурента Трампа на виборах 2020, демократа Джо Байдена.
  • У Конгресі США почали розслідування щодо можливих спроб Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані тиснути на українську владу.
  • 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу. Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.
  • 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Трамп просить Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».
  • 13-21 листопада тривали публічні слухання у справі імпічменту Трампа в Комітеті з питань розвідки Палати представників США.
  • 3 грудня Комітет із питань розвідки оприлюднив звіт, у якому сформулював два основні звинувачення проти президента США: зловживання владою та перешкоджання роботі Конгресу. Після цього розслідування у справі імпічменту перейшло до Комітету з питань судочинства Палати представників.
  • 13 грудня Комітет із питань судочинства схвалив дві статті імпічменту Трампа — зловживання владою (через примушування влади України провести політично вмотивовані розслідування) та перешкоджання роботі Конгресу (через блокування розгляду Конгресменами справи про його імпічмент).
Поділитись: