Підозрювані Андрій Антоненко та Юлія Кузьменко у Печерському суді Києва, 17 липня 2020 рік
Фото:

Вікторія Рощина/hromsdke

Печерський суд Києва обмежив стороні захисту час на ознайомлення з матеріалами справи до 14 серпня. Після цього прокуратура або закриє провадження або сформує обвинувальний акт, який передасть до суду.

Про це повідомляє наша кореспондентка із зали суду.

Прокурор у справі просив обмежити час на ознайомлення з матеріалами справи стороні захисту до 10 днів. Він наголошував, що адвокати повільно знайомляться з 38 томами справи, а дехто не вивчив жодного. На думку прокурора, такі дії сторони захисту порушують розумні терміни та затягують передачу справи до суду.

Водночас адвокати підозрюваних просили відмовити у задоволенні клопотання прокуратури. Адвокат Юлії Кузьменко Тарас Безпалий наголосив на тому, що в матеріалах містяться 300 гігабайтів відео та аудіо і ознайомлення з ними потребує значного часу. Також адвокат зазначив, що він не бачив речових доказів, а також додав, що вони можуть ознайомитися з томами по кілька разів, адже вони пов'язані між собою і під час вивчення одного — виникають питання до попередніх. Також Безпалий зробив акцент на тому, що слідчі дії, про які раніше заявляли правоохоронці, так і не були проведені.

Адвокат Яни Дугарь Віталій Коломієць зазначив, що захист просив у слідства оригінали певних журналів та експертиз, однак не отримав їх. Також Коломієць додав, що в матеріалах справи відсутні згадки про подружжя Грищенків.

Адвокат підозрюваного Антоненка Станіслав Кулик наголошував на необхідності ознайомлення захистом з оригіналами висновку і супутніми повідомленнями британського експерта Бірча, який аналізував ходу. На думку Кулика, наразі захисту потрібно щонайменше 99 днів.

Підозрювані підтримали своїх захисників, а Кузьменко та Антоненко скаржились на умови ознайомлення.

21 травня стало відомо, що підозрюваним у справі вбивства Павла Шеремета — Юлії Кузьменко, Яні Дугарь та Андрію Антоненку — змінили підозри на виконавців, з яких зникли згадки про «ультранаціоналістичні ідеї» і «велич арійської раси», а організаторами слідство тепер називає невстановлених осіб. А 22 травня адвокати повідомили про те, що Національна поліція завершила досудове слідство щодо трьох підозрюваних. Матеріали справи планують передати до суду.

Нагадаємо:

  • 12 грудня глава МВС України Арсен Аваков заявив про затримання фігурантів у справі Шеремета.
  • Згодом поліція дала брифінг, правоохоронці назвали підозрюваних у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета. Це військова медсестра Яна Дугарь, дитячий хірург в Охматдиті Юлія Кузьменко, музикант і доброволець Андрій Антоненко. Також у справі фігурує подружжя ветеранів війни на Донбасі Інни та Владислава Грищенків, відомих за прізвиськами «Пума» і «Буча».
  • Офіційно про підозри повідомили тільки першим трьом. 13 грудня суд обрав їм запобіжні заходи: Дугарь відправили під цілодобовий арешт, а Кузьменко й Антоненка — під варту. Грищенкам не оголосили офіційних підозр у справі Шеремета, оскільки наразі вони фігурують лише як особи, які можуть володіти певною інформацією.
  • Слідство довгий час наполягало, що організатором убивства Шеремета був Антоненко. Начебто захопившись радикальними націоналістичними настроями, він вирішив створити організоване збройне угруповання, щоб вчинити вбивство Павла Шеремета. Антоненко долучив до групи Юлію Кузьменко та Яну Дугарь.

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий етер своєї програми. Розслідування убивства Шеремета високопосадовці публічно називали «справою честі», утім понад 3,5 роки, попри численні експертизи, допити понад 1000 людей, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайтів, у справі про вбивство Шеремета не було жодного офіційного підозрюваного.

Поділитись: