Справа Шеремета: суд переніс розгляд апеляції на запобіжний захід Антоненку

Андрій Антоненко,  підозрюваний у вбивстві журналіста Павла Шеремета
Андрій Антоненко, підозрюваний у вбивстві журналіста Павла ШереметаВікторія Рощина/hromadske

Печерський суд Києва переніс на 13 лютого розгляд клопотання про зміну запобіжного заходу підозрюваному у вбивстві журналіста Павла Шеремета Андрію Антоненку. Засідання відклали у зв’язку з проханням захисту витребувати у прокуратури висновки експертиз.

Про це передає кореспондентка hromadske із зали суду.

Підтримати Андрія Антоненка до зали суду прийшло близько 60 людей: його друзі, рідні, колеги, побратими.

Адвокати зазначили, що у своїй підозрі слідство посилається на висновки експертизи, де йдеться про зріст чоловіка ±170 см, а їхній підзахисний вищий.

«Зріст Андрія значно більший, це можна перевірити. Він 180 см. Тому ми просили ознайомитися з висновком, який є у матеріалах, але який нам не надають слідчі», — зазначив адвокат Станіслав Кулик.

Також захист прокоментував заяву щодо нібито вибухового пристрою, який знайшли у Андрія Антоненка.

«Ми знаємо, що це навчальний посібник, якщо можна так сказати, макет, який був подарований Андрію після одного з концертів, цьому є багато свідків, для того щоб він використовував його для фотосесій», — сказав Кулик.

Слідство ж зазначило, що перед обшуками Антоненко просив сховати даний пристрій і він є вихолощеною протипіхотною міною МОН-50, у якій знайшли залишки тієї речовини, завдяки якій підірвали машина Павла Шеремета.

Також підозрюваний додав, що не відмовлявся від слідчого експерименту, але просив присутності власних адвокатів.

Нагадаємо:

  • 12 грудня глава МВС України Арсен Аваков заявив про затримання фігурантів у справі Шеремета.
  • Згодом поліція дала брифінг, правоохоронці назвали п'ятьох підозрюваних у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета. Це військова медсестра Яна Дугарь, дитячий хірург в Охматдиті Юлія Кузьменко, музикант і доброволець Андрій Антоненко та подружжя ветеранів війни на Донбасі Інни та Владислава Грищенків, відомих за прізвиськами «Пума» і «Буча».
  • Офіційно про підозри повідомили тільки першим трьом. 13 грудня суд обрав їм запобіжні заходи: Дугарь відправили під цілодобовий арешт, а Кузьменко й Антоненка — під варту. Грищенкам не оголосили офіційних підозр у справі Шеремета, оскільки наразі вони фігурують лише як особи, які можуть володіти певною інформацією.
  • Слідство вважає, що організатором убивства Шеремета був Антоненко. Начебто захопившись радикальними націоналістичними настроями, він вирішив створити організоване збройне угруповання, щоб вчинити вбивство Павла Шеремета. Антоненко долучив до групи Юлію Кузьменко та Яну Дугарь. Остання, за версією слідства, «проводила розвідку» біля будинку Шеремета та фотографувала на мобільний телефон камери спостереження довкола майбутнього місця злочину. Кузьменко ж, за версію слідства, безпосередньо закладала вибухівку під автівку.

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий ефір своєї програми. Розслідування убивства Шеремета високопосадовці публічно називали «справою честі», утім понад 3,5 роки попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайтів, у справі про вбивство Шеремета не було жодного офіційного підозрюваного.