Справа заступника секретаря РНБО Гладковського: САП та адвокати оскаржили рішення суду
Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури оскаржили визначений судом розмір застави у понад 10 мільйонів гривень для ексзаступника секретаря Ради нацбезпеки й оборони Олега Гладковського.
Про це hromadske повідомив прокурор САП Юрій Олефір.
У судових засіданнях 18 та 19 жовтня сторона обвинувачення клопотала про взяття під ватру Гладковського з альтернативою внесення застави у 100 мільйонів гривень, враховуючи низку факторів, зокрема і фінансові можливості ексчиновника. Суд визначив заставу у 10 разів менше. В апеляційній скарзі САП просить встановити заставу у розмірі 100 мільйонів.
Також апеляційну скаргу на рішення щодо запобіжного заходу Гладковському, 24 жовтня подали й адвокати підозрюваного.
Як повідомив hromadske адвокат ексчиновника Руслан Волинець, захист просить повного скасування ухвали.
Нагадаємо, 19 жовтня Вищий антикорупційний суд відправив під арешт на два місяці з можливістю внесення застави у розмірі 10 мільйонів 623 тисячі 130 гривень колишнього заступника секретаря Ради безпеки та оборони України Олега Гладковського.
21 жовтня за Гладковського внесли заставу і його відпустили із СІЗО.
Нагадаємо:
- 17 жовтня колишній заступник секретаря Ради нацбезпеки та оборони та нинішній президент корпорації «Богдан» Олег Гладковський намагався виїхати з України. Його не випустили й невдовзі затримали в ресторані, куди він поїхав з аеропорту.
- Водночас у корпорації «Богдан» повідомили, що Гладковський планував летіти на міжнародну виставку автобусної техніки у Брюсселі, а не намагався залишити Україну.
- Після затримання Гладковський оголосив голодування «на знак протесту проти свавілля правоохоронних органів».
- 18 жовтня Гладковському оголосили про підозру у недостовірному декларуванні та у зловживанні владою і службовим становищем задля отримання неправомірної вигоди компанією «Богдан Моторс», власником якої він є.
- За версією слідства, Гладковський забезпечив включення до державного оборонного замовлення та подальшу закупівлю за державний кошт вантажних автомобілів МАЗ 6317 (Богдан 6317) за завищеними цінами у дочірнього підприємства «Автоскладальний завод №2», що входить до складу «Богдан Моторс». Як наслідок, держава зазнала збитків на понад 10,62 млн гривень.
- Крім того з’ясувалося, що Гладковський не задекларував доходи дружини, отримані нею від здачі в оренду елітної нерухомості в центрі столиці, а саме 54 тисяч доларів (за 2016 рік), 63 тисячі доларів (за 2017 рік) та 47,5 тисяч доларів США (за 2018 рік).
- Зазначимо, що про розкрадання в оборонній сфері, якими й став відомий Гладковський, у підозрі не йдеться.
- У лютому 2019 року програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» випустила розслідування, у якому йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.
- За даними журналістів, через 3 основні фірми-прокладки Гладковський з «партнерами» заробили щонайменше 250 мільйонів гривень.
- 4 березня після масових акцій протесту Порошенко звільнив Гладковського.
- У липні 2019 року Гладковський знову очолив корпорацію «Богдан», президентом якої він був з моменту її створення у 2005 році й до призначення на держслужбу.
- Поділитися: