Директору з правових питань компанії Burisma Андрію Кічі, який фігурує у справі про передачу 6 мільйонів доларів хабара антикорупційним органам за закриття справи проти власника Burisma Миколи Злочевського, обрали запобіжний захід — тримання під вартою строком на 60 днів (до 10 серпня включно) із альтернативою у 40,36 мільйонів гривень застави.

Про це оголосила слідча суддя Вищого антикорупційного суду, яка розглядала питання про запобіжний захід Кічі.

«У випадку внесення застави покласти на підозрюваного Кічу такі обов’язки: прибувати до слідчого в провадженні… за першим викликом; не відлучатися з Києва без дозволу слідчого прокурора або суду; повідомляти слідчого прокурора або суд про зміну місця свого проживання та/або роботи; утримуватися від спілкування з особами з приводу обставин кримінального провадження, крім захисників, слідчих детективів, прокурорів, слідчої судді, суду; носити охоронний засіб контролю», — ідеться в ухвалі.

Підозрюваний, своєю чергою, заявив, що непричетний до надання хабаря.

«Я прошу звернути увагу, що тут до 10-го числа (червня — ред.) немає жодної згадки про мене. Згадують після того, як до мене надійшов запит щодо виготовлення відповідного документа — клопотання про закриття кримінального провадження №1590, яке потім пан Ільяшенко (перший заступник начальника податкової служби Києва, теж фігурує у провадженні — ред.) передав Харченку (агент Національного антикорупційного бюро Шевченко, який брав участь в операції, в документах має інше прізвище — ред.)», — зазначив Кіча в суді.

Він додав, що, на його думку, справа має політичний характер: «Якщо ця провокація і відбулась, то чи є в моїх діях упередженість щодо виготовлення цього документа? Чи це мета закрити реальне, безпідставне кримінальне провадження до компанії, в якій я є начальником юрдепартаменту? Якщо встановлення в нашій державі істини і правди або правопорушенням, які інкримінують мені зараз... Я не мав жодного стосунку ні до грошових коштів, ні до розміру, ні до передачі».

У коментарі hromadske адвокат підозрюваного Андрія Кіча Ярослав Білявський зазначив, що питання про внесення застави наразі вирішується.

Зазначимо, що на сайті Burisma Group уже недоступна інформація про Кічу, однак вона збереглася в кеші Google. Там зазначається, що Кіча розпочав професійну діяльність в групі Burisma з посади юриста в 2003 році. До його основних обов’язків входить юридичний супровід усіх угод M&A (злиття та поглинання — ред.) та діяльності Burisma Group, проведення юридичного аудиту потенційних інвестицій.

Вищий антикорупційний суд обирає запобіжний захід фігуранту справи про надання хабара у розмірі 6 мільйонів доларів від імені ексміністра екології Миколи Злочевського Андрію Кічі, директору з правових питань компанії Злочевського Burisma
Фото:

скриншот трансляції

Нагадаємо, 12 червня стало відомо, що детективи Національного антикорупційного бюро України задокументували факт надання колишнім високопосадовцем попередньої влади 6 млн доларів хабаря керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назару Холодницькому та керівництву НАБУ за закриття кримінальної справи проти нього.

Пізніше з’ясувалося, що йдеться про Миколу Злочевського — ексміністра екології часів Януковича Миколи Злочевського. Його люди за 6 млн доларів намагалися підкупити Холодницького та керівника Головного підрозділу детективів НАБУ Андрія Калужинського. За ці гроші Холодницький і Калужинський мали закрити кримінальне провадження про злочинну організацію Сергія Курченка, в якому Злочевський є підозрюваним. Справу хотіли закрити до дня народження Злочевського (14 червня), щоб він міг без перешкод повернутися в Україну.

У справі щодо дачі хабаря вже затримали трьох осіб: першого заступника начальника Податкової служби Києва Миколу Ільяшенка, директора з правових питань компанії Burisma Андрія Кічу та ще одного фігуранта.

Також керівники НАБУ і САП наголосили, що до нинішньої справи не мають стосунку колишній віцепрезидент США Джозеф Байден і його син Гантер. Нагадаємо, Гантер Байден у 2014-2019 роках був членом ради директорів Burisma. Байдена-старшого звинувачували в тому, що він на посаді віцепрезидента США тиснув на Україну, аби та закрила провадження проти Burisma і не розслідувала дій його сина.

Варто зазначити, що компанію Злочевського Burisma підозрювали в ухиленні від податків, відмиванні коштів та розкраданні державних ресурсів, але у 2018-му несподівано стало відомо, що всі справи проти компанії закриті. Наразі НАБУ розслідує лише одну, яка має стосунок до компанії — про розкрадання державних ресурсів, де обвинуваченими є чиновники Міністерства екології часів Януковича. Тоді ліцензії на розробку газових родовищ фірмам Злочевського, зокрема Burismа, погоджувало міністерство, яке він сам і очолював.

Поділитись: