Начальник управління спецрозслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк
Фото:

Громадське

Ексберкутівця Тамтуру, обвинуваченого у розстрілах на Майдані, випустили з-під варти 16 липня. Однак, процес щодо нього триває: його звинувачують у причетності до вбивства 48 та пораненні 80 людей на вулиці Інститутській під час подій Євромайдану.

Про це в ефірі «Нині вже» на Громадському повідомив начальник управління спецрозслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк.

«Слід роз’яснити, що це не остаточне рішення суду, тобто процес не завершений — він триває, обвинувачення як Тамтури, так і інших підсудних у тих злочинах, які їм інкримінувалися, залишаються», — наголосив Горбатюк.

Водночас, одна з підстав для зміни запобіжного суду — відсутність даних щодо безпосереднього застосування зброї.

Однак слідству відомо, що Тамтура — один із тих, хто перебував на Інститутській під час розстрілів, і покинув місце злочину десь у районі 13 години, коли загинули більшість протестувальників.

На питання, чи є Тамтура у списках на обмін, Горбатюк зазначив, що не має такої інформації, але «небезпека втечі є».

16 липня Тамтурі змінили запобіжний захід з тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт. Він був під вартою з липня 2015 року.

Головуючий суддя у справі про вбивство 48 людей та поранення 80 на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року Сергій Дячук заявив, що у суду немає даних про те, що смерті та поранення людей настали внаслідок дій Тамтури.

Раніше адвокат обвинуваченого у розстрілах на Майдані ексберкутівця Олега Янішевського попросив суд скасувати тримання під вартою його підзахисного й змінити йому запобіжний захід.

Крім того, 10 червня колишнього снайпера «Омега» Дмитра Хміля, підозрюваного у вбивстві учасника Майдану Олександра Храпаченка, відпустили під нічний домашній арешт

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

У розстрілах Майдану підозри оголошено 26 екс-беркутівцям так званої «чорної роти». На лаві підсудних перебувають лише п’ятеро. Очільник спецроти Дмитро Садовник втік до Росії восени 2014-го, ще 20 беркутівців — наприкінці лютого. 16 з них знаходяться на території Російської Федерації, 4 — в анексованому Криму. Частині з них вдалося отримати російське громадянство, частині — притулок. Видавати їх на прохання української прокуратури Росія відмовляється.

Зазначимо, що Садовник, за даними ГПУ, переховується в анексованому Криму

Поділитись: