Головуючий суддя у справі про вбивство 48 людей та поранення 80 на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року Сергій Дячук заявив, що на даний момент у суду немає даних про те, що смерті та поранення людей настали внаслідок дій колишнього співробітника спецпідрозділу «Беркут» Сергія Тамтури.

Про це суддя повідомив у коментарі Громадському.

Він пояснив, що зараз досліджується додаткова балістична експертиза, і згідно з цією експертизою не встановлено, що Тамтура був причетний до вбивств та поранень активістів на Інститутській.

«Зараз прийнято таке рішення відносно Тамтури, через два місяці можуть бути інші дані і може змінитись рішення відносно запобіжного заходу. Тим не менше він і далі обвинувачується в причетності до цього злочину», — наголосив суддя.

Наступне засідання суду відбудеться 20 серпня 2019.

Захист обвинувачених ексберкутівців планує на ньому оголосити про допит свідків захисту.

Нагадаємо, 16 липня Тамтурі змінили запобіжний захід з тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт.

Раніше адвокат обвинуваченого у розстрілах на Майдані ексберкутівця Олега Янішевського попросив суд скасувати тримання під вартою його підзахисного й змінити йому запобіжний захід.

Крім того, 10 червня колишнього снайпера «Омега» Дмитра Хміля, підозрюваного у вбивстві учасника Майдану Олександра Храпаченка, відпустили під нічний домашній арешт

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

Поділитись: