Справу про найбільший в Україні хабар антикорупціонерам передали до суду ㅡ НАБУ

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) скерували до суду обвинувальний акт щодо трьох фігурантів справи про найбільший в історії України хабар керівництву антикорупційних органів. Минулого року керівників САП та Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) намагались підкупити за 6 мільйонів доларів.

Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

Зокрема серед обвинувачених: перший заступник начальника ГУ ДПС у Києві Микола Ільяшенко, директор з правових питань компанії Burisma Андрій Кіча та екскерівниця одного з департаментів Державної фіскальної служби Олена Мазурова.

Їм інкримінують ч. 5 ст. 27 та ч. 4 ст. 369 КК України — посібництво у наданні службовій особі, яка займає особливо відповідальне становище, неправомірної вигоди за вчинення нею в інтересах третьої особи дії з використанням наданої їй влади, за попередньою змовою групою осіб.

Санкції цих статей передбачають позбавлення волі на термін від 5 до 10 років з конфіскацією майна або без такої.

Що це за справа?

12 червня стало відомо, що люди ексміністра екології часів Януковича ㅡ Миколи Злочевського ㅡ за 6 мільйонів доларів (це рекордна сума пропонованого хабаря в історії України) намагалися підкупити керівника САП Назара Холодницького та керівника Головного підрозділу детективів НАБУ Андрія Калужинського. З них 5 мільйонів доларів передбачалися людині, яка мала прийняти процесуальне рішення про закриття справи та ще мільйон доларів ㅡ за консультаційні послуги посередника.

За ці гроші Холодницький і Калужинський мали закрити кримінальне провадження про злочинну організацію Сергія Курченка, в якому Злочевський є підозрюваним.

За даними видання BuzzFeed, Злочевський, олігарх Курченко та брат ексглави Адміністрації президента Клюєв вивели з України мільйони доларів впродовж останніх пів року режиму Януковича.

Посланці ексміністра хотіли, щоб цю справу закрили до дня народження Злочевського (14 червня), аби він міг без перешкод повернутися в Україну.

У чому підозрюють Злочевського?

Ексміністра екології та ще низку топпосадовців часів Януковича звинувачують у розкраданні стабілізаційного кредиту, який Нацбанк виділив для «Реал-банку». Кримінальну справу проти ексчиновників порушили ще у 2014 році. Нині ексміністр продовжує переховуватися від слідства.

Через розшук Злочевського та решти фігурантів справи розслідування 7 разів припинялося та поновлювалося тільки за 2019 рік. У лютому 2020-го справу Злочевського передали в Національне антикорупційне бюро. 17 серпня 2020 року ексміністра взяли під варту, але заочно.