Обвинувальний акт стосовно судді Дніпровського районного суду Києва, яка ухвалювала завідомо неправосудні рішення у часи Майдану, направили до суду.

Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури.

Суддю обвинувачують у незаконному арешті двох учасників Революції Гідності, яких 18 лютого 2014 року незаконно затримала поліція. Крім того, судді інкримінують ухвалення завідомо неправосудного рішення і щодо учасника автопробігу ГО «Автомайдан» до резиденції «Межигір’я», якого в лютому 2014 року незаконно позбавили водійських прав на 3 місяці.

«Дії підозрюваної кваліфіковано за ч. 2 ст. 28, ст. 340 (незаконне перешкоджання проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, здійснене за попередньою змовою групою осіб), ч. 2 ст. 375 КК України (постановлення суддею завідомо неправосудних ухвал, що спричинило тяжкі наслідки, вчинене з корисливих мотивів та в інших особистих інтересах)», — йдеться у повідомленні.

Оскільки обвинувачена працювала у суді, до підслідності якого належить здійснення кримінального провадження, прокурор також подав до Верховного Суду клопотання про зміну підсудності та передачу справи до іншого суду.

Нагадаємо, 1 лютого ГПУ повідомила про завершення розслідування стосовно судді Дніпровського районного суду Києва.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

Поділитись: