Війна / Крим

«Спробували спіймати Путіна на слові» — посол Німеччини про ідею моніторингової місії у Керченській протоці

Європейська правда
Війна/Крим/«Спробували спіймати Путіна на слові» — посол Німеччини про ідею моніторингової місії у Керченській протоці
Зберегти
Вигляд
Президента Росії Володимира Путіна під час обговорення ідеї міжнародних спостерігачів у Керченській протоці Німеччина намагалася «спіймати на слові» для створення постійної моніторингової місії. Утім погодити це не вдалося.

Про це в інтерв'ю Європейській правді розповів посол Німеччини в Україні Ернст Райхель.

Він зазначив, що ідея моніторингу виникла під час розмови канцлерки Німеччини Ангели Меркель та безпосередньо Володимира Путіна.

«Путін тоді заявив, що готовий прийняти таких спостерігачів, експертів, які б простежили, як працює вільний прохід суден через Керченську протоку. Ми спробували спіймати його на слові», — сказав посол, утім додав, що погодити місію поки що не вдалося.

Німеччина наполягає, що для запровадження моніторингової місії необхідну також вислухати Україну.

«Адже треба виключити можливість того, що ця місія поставить під сумнів нашу політику невизнання незаконної анексії Криму», — сказав Райхель.

18 січня стало відомо, що президент Росії Володимир Путін погодився допустити спеціалістів з Німеччини та Франції в Керченську протоку, аби побачити, як через неї проходять судна. Заступник глави МЗС РФ Григорій Карасін заявив, що Росія дозволила представникам Німеччини та Франції приїхати до Керченської протоки лише один раз, про створення моніторингової місії не йшлося і не може йтися.

Про міжнародних спостерігачів у Керченській протоці почали говорити після нападу російських прикордонників на українські кораблі та рейдовий буксир 25 листопада 2018 року. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Після захоплення усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

   
Пов`язані новини