Технології

Списки сайтів для блокування складаються непрозорим способом — «Лабораторія цифрової безпеки»

5 липня, 2018 00:10
Технології/Списки сайтів для блокування складаються непрозорим способом — «Лабораторія цифрової безпеки»
Зберегти
Вигляд
Перелік сайтів, які підпадатимуть під блокування в Україні згідно із новими змінами до законодавства, формується непрозорим способом і не забезпечує індивідуалізованого підходу.

Перелік сайтів, які підпадатимуть під блокування в Україні згідно із новими змінами до законодавства, формується непрозорим способом і не забезпечує індивідуалізованого підходу.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявила Віта Володарська юристка громадської організації «Лабораторія цифрової безпеки».

Вона пояснила, що у законопроекті буде прямо закріплена можливість застосування блокування до сайтів, які підпадають дію закону про санкції.

«Водночас це не вирішує проблему того, що такі списки санкцій формуються абсолютно непрозорим способом і не забезпечують індивідуалізованого підходу. Тобто ніхто не оцінює безпосередньо, чи той чи інший  ресурс справді несе якусь інформаційну небезпеку і може власне бути заблокований за цим законом», — наголосила юристка.

Нагадаємо, 4 липня Комітет парламенту з питань національної безпеки та оборони схвалив проект закону щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері.

Документ пропонує, зокрема, прирівнювати кібератаку до однієї з форм технологічного тероризму.

Крім того, проект пропонує запровадити обов’язкове блокування українськими провайдерами доступу до будь-якого ресурсу в мережі, який лише підозрюється в порушенні законодавства, — без рішення суду на 48 годин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Технологічний тероризм: як депутати збираються запровадити цензуру в інтернеті

24 травня Адміністрація президента оприлюднила оновлений перелік санкцій проти Росії. До списку потрапили 1748 фізичних осіб та 756 юридичних осіб.

Крім того, рішенням Ради національної безпеки та оборони України електронна платіжна система WebMoney потрапила до переліку антиросійських санкцій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Медіа, Webmoney та «республіканський банк ДНР»: хто потрапив під українські санкції

Пов`язані новини