Адміністрація президента США Дональда Трампа готова тиснути на Росію, щоб та підписала новий договір про спільне скорочення озброєння. Для цього зокрема можуть завантажити ядерне озброєння на носії.

Про це пише Politico з посиланням на три власних джерела.

Зазначається, що адміністрація Трампа попросила військових оцінити, як швидко вони зможуть вивести ядерну зброю зі сховищ і завантажити її на бомбардувальники далекого радіусу, підводні човни з балістичними ракетами та наземні пункти, якщо договір про контроль над озброєнням втратить чинність у лютому.

Запит направили з Ради нацбезпеки до Стратегічного командування США приблизно два тижні тому. Однак, представники установ відмовились офіційно його підтвердити.

Politico пише, що запит до Стратегічного командування у штаті Небраска є частиною стратегії Адміністрації Трампа для тиску на Москву. Таким чином переговорна група хоче підкреслити, що вона серйозно налаштована розірвати угоду, якщо Росія не погодиться на умови США.

Чим це може загрожувати?

Колишні високопосадовці США з контролю над озброєннями та військові вважають такий крок влади дурістю, адже Росія може так само висунути погрози, пише видання

«Я називаю це мегафонною дипломатією. Ми що хочемо опинитися ще в менш стабільній ситуації?», ㅡ наголошує Роуз Готтемоллер, яка до 2019 року була заступницею генерального секретаря НАТО та вела переговори про новий договір.

Що це за договір?

З 1979 року Радянський Союз та США почали перемовини про спільне обмеження своїх стратегічних озброєнь. Договір декілька разів оновлювали, вносячи корективи у те, яку кількість озброєння можуть мати країни. Пізніше домоленості із США перейшли до країни-правонаступниці СРСР ㅡ Російської Федерації.

Останній договір про обмеження зброї СНВ-III (або New START) підписали у квітні 2010 року тодішні очільники країн Барак Обама та Дмитро Медведєв. Термін цього договору закінчується 5 лютого 2021 року. Однак наразі нові перемовини між країнами відбуваються без суттєвого прогресу.

Поділитись: