США ввели нові санкції проти Ірану після обстрілів американських військових баз

США ввели нові санкції щодо експорту металу в Іран та проти 8 іранських чиновників після обстрілів американських військових баз в Ірані.

Про це передає CNBC.

Йдеться про санкції щодо 17 компаній, які займаються видобутком та експортом іранського металу, та щодо вісьмох іранських посадовців, зокрема й глави Ради національної безпеки країни та заступника командувача збройних сил.

За словами глави міністерства фінансів США Стівена Мнучіна, санкції спрямовані проти осіб, які долучилися й сприяли ракетним ударам Ірану по військових об’єктах США в ніч на 8 січня.

Водночас, за словами Мнучіна, частину з існуючих санкцій буде тимчасово знято, аби дозволити фахівцям із США та інших країн брати участь у розслідуванні аварії літака Boeing 737-800 компанії «Міжнародні авіалінії України», яка сталася 8 січня.

Нагадаємо, раніше президент США Дональд Трамп оголосив, що Штати у відповідь на атаку Ірану негайно накладуть додаткові потужні санкції на економіку країни. Вони діятимуть доти, доки «режим Ірану не змінить свою поведінку».

Нагадаємо, в ніч на 8 січня Іран здійснив ракетний удар по американських військових об'єктах в Іраку у відповідь на вбивство США іранського генерала Касема Сулеймані.

Напруження між Сполученими Штатами та Іраном зросло після вбивства американськими військовими генерала сил спецпризначення «Аль-Кудс» Корпусу вартових Ісламської революції Касема Сулеймані.

Нагадаємо хронологію подій:

  • 29 грудня американські військові провели серію «точних оборонних ударів» по базах іракського шиїтського угруповання «Катаіб Хізбалла» в Іраку та Сирії. Вони заявили про причетність угруповання, яке пов'язують з Іраном, до атаки на американську військову базу в Іраку 27 грудня, внаслідок якої загинув один американський цивільний підрядник, а кілька військовослужбовців США та працівників з Іраку зазнали поранень.
  • 31 грудня в столиці Іраку Багдаді декілька тисяч протестувальників атакували посольство США, причиною став авіаудар американців по шиїтському угрупованню «Катаіб Хізбалла». Учасники демонстрації намагалися штурмувати дипломатичну установу.
  • 3 січня США завдали ракетного удару по міжнародному аеропорту Багдада в Іраку. Внаслідок цього загинули щонайменше семеро людей, зокрема командувач спецпідрозділу «Аль-Кудс», що належить до Корпусу вартових Ісламської революції Ірану, генерал Касем Сулеймані.
  • США заявили про причетність Касема Сулеймані до нападу на американську військову базу в Іраку та організації штурму посольства США в Багдаді. У Пентагоні додали, що мета авіаудару 2 січня — «стримування подальших наступальних планів Ірану».
  • Посольство Сполучених Штатів Америки в Іраку закликало американських громадян терміново залишити країну після ракетного удару США по аеродрому в Багдаді.
  • Сполучені Штати направлять додаткові 3000 солдатів до Близького Сходу після того, як вбивство іранського генерала Касема Сулеймані призвело до зростання напруження в регіоні. Ще раніше США оголосили про збільшення військового контингенту в регіоні на 750 осіб.
  • Президент США Дональд Трамп заявив, що іранського генерала Касема Сулеймані вбили, «щоб зупинити війну, а не щоб її розпочати». А президент Ірану Хасан Рухані назвав вбивство командира елітного підрозділу «Аль-Кудс» генерала Касема Сулеймані «величезною помилкою американців».
  • 4 січня тисячі жителів Багдада вийшли на церемонію прощання з Касемом Сулеймані та іншими вбитими іракськими діячами, вигукуючи антиамериканські гасла.
  • 6 січня центральні вулиці столиці Ірану Тегерана переповнилися натовпами людей, які прийшли на церемонію прощання з генералом Касемом Сулеймані, убитим в Іраку унаслідок ракетного удару США. Повідомлялося про «мільйони присутніх», утім інформацію підтвердити з незалежних джерел неможливо.
  • 7 січня Сполучені Штати відмовили у видачі візи міністру закордонних справ Ірану Мохаммаду Джаваду Заріфу, який мав відвідати засідання Ради Безпеки ООН у Нью-Йорку 9 січня.
  • Крім того, іранський парламент на відкритому засіданні ухвалив рішення внести Міністерство оборони США у свій список терористичних організацій. У квітні 2019 року США визнали терористичною організацією Корпус вартових Ісламської революції Ірану — вбитий генерал Касем Сулеймані був командувачем їхніх сил спецпризначення.
  • А в рідному місті Сулеймані Керман внаслідок тисняви під час церемонії прощання із вбитим іранським командувачем Касемом Сулеймані загинуло щонайменше 40 людей, ще 213 людей зазнали поранень. Похорони відбулися вранці 8 січня.
  • У ніч на 8 січня Іран здійснив ракетний удар по двох американських військових об'єктах в Іраку у відповідь на вбивство США іранського генерала Касема Сулеймані. Загиблих із боку американських військових немає, повідомив президент США Дональд Трамп.