Сполучені Штати оголосили про винагороду в розмірі до 10 мільйонів доларів за інформацію про людину чи групу людей, які від імені іноземного уряду або у співпраці з ним прагнуть втрутитися в прийдешні президентські вибори у США.

Гроші виплачуватимуть за інформацію про особу чи місцеперебування будь-кого, хто діє від імені чи за вказівкою іноземного уряду з метою втрутитися у виборчий процес США на будь-якому рівні. Передусім маються на увазі спроби зламу комп’ютерних виборчих систем. Людей, що спробують вдатися до таких дій, можуть переслідувати в судовому порядку у США.

Винагороди виплачуватимуться в межах програми «Винагорода за справедливість» (RFJ), якою керує дипломатична служба Державного департаменту США. Програма діє з 1984 року, за цей час вона виплатила понад 150 мільйонів доларів понад 100 людям із усього світу. Ті допомогли запобігти терактам і загрозам національній безпеці США.

А що за загрози виборам у США?

У США 3 листопада 2020 року мають відбутися президентські вибори. У цей же день, відповідно до закону, відбувається переобрання третини членів Сенату (верхньої палати парламенту США — Конгресу) і всіх членів Палати представників (нижньої палати Конгресу).

Ще з початку 2020 року американські ЗМІ з посиланням на спецслужби США повідомляли про можливу загрозу втручання у виборчий процес. Спецслужби начебто застерігали про це ще в лютому, повідомляв Associated Press. Крім того, тоді ж говорилося, що Росія може спробувати втрутитися у вибори, аби підтримати кандидатуру сенатора-демократа Берні Сандерса (йому це не дуже сподобалося).

Через пандемію коронавірусу волевиявлення американців, найімовірніше, ще більше буде організоване в дистанційному форматі. Через це Дональд Трамп навіть припустив, що вибори можуть перенести (хай він і не має на це повноважень, а цей крок засудили навіть його однопартійці).

Утім не всі американські штати наразі готові до організації дистанційного голосування, передає Vox. Зокрема, отримання й підрахунок голосів поштою може відбуватися із затримкою, що потенційно збільшує простір для можливих маніпуляцій.

Поділитись: