Експорт російської нафти до США різко зріс через санкції, які США наклали на Венесуелу, та обмеження експорту з боку країн Організації експортерів нафти.

Про це повідомляє Bloomberg.

Так, протягом першої половини травня Росія танкерами поставила до США 5 мільйонів барелів нафти. У дорозі перебувають ще танкери з російською нафтою. За приблизними підрахунками, обсяги постачання нафти з Росії до США зросли близько у 3 рази.

Зазначимо, що Росія є найбільшим виробником нафти за межами ОПЕК (організації країн-експортнерів нафти). Однак наприкінці квітня 2019 року у Росії стався інцидент із забрудненням нафти хлорорганічними речовинами, через що від неї відмовилась низка країн.

Водночас США купують російську нафту, адже втратили доступ до нафти, видобутої у Венесуелі через санкції.

Раніше повідомлялося, що Росія допоможе Венесуелі експортувати нафту в обхід санкцій.

У квітні Вашингтон ввів санкції відносно двох компаній, що постачають нафту з Венесуели на Кубу, а також обмеження проти венесуельського Центробанку та його голови Іліана Хосуфа Русса Терана

Нагадаємо:

  • У травні 2018 року у Венесуелі відбулися вибори президента, де чинний президент Мадуро здобув перемогу, проте парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним.
  • 23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни.
  • Президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом.
  • Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Франція, Велика Британія, Іспанія, Данія, Австрія, Швеція, Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.
  • У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі США. Мадуро також відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначення дострокових виборів глави держави.

Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.

Поділитись: