США заборонили в'їзд шістнадцятьом громадянам Саудівської Аравії, яких підозрюють у причетності до вбивства журналіста Джамаля Хашогджі.

Про це повідомили у Держдепартаменті США.

До цього списку зокрема потрапили консультант по засобах масової інформації наслідного принца Сауд аль-Кахтані, співробітник служби безпеки Саудівської Аравії Махер Абдулазіза Мутреба і член королівської гвардії Таара Галеб аль-Харбі. Водночас The New York Times повідомило, що всі вони були у складі спеціальної групи «для боротьби з інакодумцями», яку організували за наказом принца Мухаммеда бен Салмана.

Проти цих же людей Мінфін США ввів санкції у 2018 році.

На початку березня Інтерпол оголосив у розшук 20 людей з метою їхнього арешту та екстрадиції у зв'язку із вбивством саудівського журналіста Джамаля Хашогджі.

Нагадаємо, 2 жовтня 2018 року саудівський журналіст Джамаль Хашогджі, відомий своєю критикою влади Саудівської Аравії, зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Про зникнення повідомила його наречена. 19 жовтня Саудівська Аравія вперше визнала, що журналіста Хашогджі випадково вбили в консульстві у Стамбулі. 26 жовтня Саудівська Аравія визнала, що вбивство журналіста було умисним. Трамп заявив, що довіряє версії Саудівської Аравії.

До цього Сенат США схвалив резолюцію, яка також покладає провину за вбивство Джамаля Хашогджі на наслідного принца. Резолюція закликає уряд Саудівської Аравії притягнути до відповідальності всіх причетних до вбивства. У Саудівській Аравії відкинули ці звинувачення.

10 грудня 2018 року Анкара заявила, що генконсул Саудівської Аравії в Стамбулі також є співучасником вбивства саудівського журналіста Джамала Хашогджі, оскільки співробітники саудівських спецслужб прибули в дипломатичну установу з конкретною метою вбивства.

Джамаль Хашогджі — саудівський журналіст. Він був оглядачем американської газети The Washington Post та відомий критичними матеріалами про королівство. Хашогджі у 2017 році покинув батьківщину, щоб уникнути переслідувань за свої погляди і переїхав до США. Протягом року він писав для Washington Post, критикуючи політику Саудівської Аравії щодо Катару, Канади, Ємену та засуджуючи переслідування владою країни інакодумців. Репортер приїздив до консульства, аби оформити документи для одруження з дівчиною, яка мешкає в Туреччині.

Поділитись: