ENRU

США заявляють про підготовку режимом Асада нової хіматаки в Сирії

США зафіксували потенційну підготовку ще однієї хімічної атаки військами режиму президента Башара Асада в Сирії, яка може призвести до масового вбивства мирних жителів.

Відповідну заяву Білого дому опублікував прес-секретар Шон Спайсер.

«Сполучені Штати виявили потенційну підготовку до атаки із застосуванням хімічної зброї з боку режиму Асада, що, ймовірно, призведе до масового вбивства мирних жителів, включаючи невинних дітей. Ця активність аналогічна тій, що проводилася перед застосуванням хімічної зброї 4 квітня 2017 року», – йдеться у заяві.

У Білому домі також наголосили, що у разі здійснення Асадом нової хімічної атаки «він та його військові заплатять високу ціну».

Нагадаємо, 4 квітня у місті Хан-Шейхун в утримуваному повстанцями районі Ідліб на півночі Сирії близько 60 мирних мешканців загинули від отруєння газом

Результати розтину жертв отруєння у сирійській провінції Ідліб підтвердили те, що проти них була використана хімічна зброя.

Рада Безпеки ООН провела за ініціативою Франції засідання. У підсумку голосування не відбулось, а США пообіцяли вжити «власні заходи». 

Наступного дня Сполучені Штати запустили 59 крилатих ракет «Томагавк» по авіабазі сирійських урядових військ у відповідь на хімічну атаку в провінції Ідліб. 

Пізніше Путін назвав удар США по Сирії «агресією проти суверенної держави». Також РФ призупинила угоду про співпрацю з США у небі над Сирією.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram