Білий дім виступив з пропозицією до палестинського руху ХАМАС перенести столицею Палестини в передмістя Єрусалима — Абу-Діс.

Білий дім виступив з пропозицією до палестинського руху ХАМАС перенести столицею Палестини в передмістя Єрусалима — Абу-Діс.

Про це повідомляє Anadolu.

«Недавнє рішення США щодо Єрусалима є частиною безперервних спроб вирішити палестинське питання в рамках так званої «операції століття», — заявив глава політбюро ХАМАС Ісмаїл Ханія.

За його словами, план США передбачає організацію столиці в Абу-Дісі та з'єднання його мостом з районом Храмової гори, щоб гарантувати безперешкодний доступ мусульман до Єрусалима.

Абу-Діс розташований біля східної частини міста, де є основні святині — відстань від його центру до Храмової гори становить трохи більш ніж кілометр.

Також передбачається, що сам район Храмової гори буде розділений на три частини (для мусульман, юдей і християн).
Ханія додав, що комплексна пропозиція США включає налагодження ситуації в секторі Газа шляхом проведення там політичних реформ.

Нагадаємо, Трамп одноосібно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю 6 грудня.

Також він заявив про намір перенести посольство США в Ізраїлі до Єрусалима, яке наразі розташоване у Тель-Авіві. Пізніше з такою ідеєю виступила і Гватемала.

Це сталося на тлі масового заселення ізраїльтянами палестинських територій поблизу міста-святині трьох релігій. Мусульманські держави закликали визнати Східний Єрусалим окупованою столицею Палестини.

Дії Трампа суперечать Резолюціям ООН, згідно з якими східна частина міста — це окупована Ізраїлем територія. Тому Радбез ООН не підтримав рішення Трампа про перенесення столиці Ізраїлю.

Генасамблея ООН 21 грудня схвалила резолюцію, яка засуджує визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єрусалим Трампа: крок у бік миру чи стрибок до прірви війни?

Поділитись: