США запровадили санкції проти підозрюваних в отруєнні Скрипаля агентів ГРУ
Сполучені Штати запровадило санкції проти 18 росіян, серед яких агенти ГРУ Олександр Мішкін та Анатолій Чепіга, підозрювані в отруєнні колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля. Про це йдеться в повідомленні Міністерства фінансів США.
Мішкін, відомий як «Александр Петров» та Чепіга, відомий як «Руслан Боширов» потрапили у список санкцій США, «пов'язаних із Україною та Росією».
У Міністервстві фінансів зазначили, що 15 з 18 осіб у списку пов'язані з ГРУ. Деяким з них США влітку заочно висунули звинувачення у зламі в 2016 році комп'ютерів Демократичної партії і кандидата в президенти Хілларі Клінтон.
Під санкції також потрапило Федеральне агентство новин, яке пов'язують з російськими бізнесменом Євгеном Пригожиним.
5 вересня британські прокурори назвали причетними до отруєння колишнього співробітника російських спецслужб Сергія Скрипаля та його дочки Юлії двох росіян — Олександра Петрова і Руслана Боширова. Британія запевняє — це офіцери розвідки.
Президент Росії Володимир Путін заявив, що це цивільні громадяни й у їхній біографії «немає нічого кримінального».
Нагадаємо, видання The Insider і проект розслідувань Bellingcat 26 вересня повідомили, що Анатолій Чепіга — це справжнє ім'я Руслана Боширова — його та ще одного росіянина Олександра Петрова (насправді Олександра Мішкіна) Велика Британія звинуватила у отруєнні Сергія Скрипаля та його доньки Юлії.
На документах Боширова та Петрова були позначки, які свідчать, що вони співробітники спецслужб.
Російський телеканал Russia Today опублікував інтерв'ю з двома чоловіками, що назвалися Олександром Петровим і Русланом Бошировим. Люди з такими іменами підозрюються британським слідством в отруєнні екс-співробітника російської розвідки Сергія Скрипаля та його дочки Юлії у місті Солсбері, в березні 2018 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми їхали в Солсбері подивитись собор»: що розповіли підозрювані в отруєнні Скрипалів
У розслідуванні The Insider та The Bellingcat йдеться, що паспорт Олександра Петрова виданий у 2009 році й у досьє Федеральної міграційної служби немає ніяких згадок про «попереднє життя»: реєстрації адреси проживання чи отримання інших паспортів. На файлі з паспортними даними Петрова стоїть штамп «Інформацію не надавати».
Російське видання «Новая газета» заявило, що номер телефону з документів Олександра Петрова, одного з двох підозрюваних в отруєнні екс-співробітника російських спецслужб Сергія Скрипаля, майже збігається з номерами телефонів декількох підрозділів Міноборони РФ.
Журналісти подзвонили за номером із документів підозрюваного в отруєнні Скрипалів Олександра Петрова — слухавку взяли в Міноборони РФ.
Слідство вважає, що підозрювані могли приїхати в Лондон не під справжніми іменами. Обом чоловікам близько 40 років. За даними поліції, 2 березня вони в'їхали на територію Британії та через два дні повернулися в Росію.
Британська прем'єрка Мей наголосила, що британська влада наполягатиме на розширенні режиму санкцій, які Євросоюз запровадив проти Росії.
Сполучені Штати, Франція, Німеччина та Канада дійшли спільної думки з Британією про те, що російська влада «майже безсумнівно» погодила отруєння екс-розвідника РФ Сергія Скрипаля.
Британське слідство вважає, що отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля не могло бути здійснене без схвалення Кремля.
У березні 2018 року 66-річний громадянин Росії, колишній розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням. З ним була його донька Юлія.
Сергій Скрипаль — полковник російської військової розвідки у відставці. У 2006 він був засуджений до 13 років в’язниці за звинуваченням у шпигунстві на користь Британії. Росія заявляла, що він передавав Лондону інформацію про російських секретних агентів в Європі. У 2010 у складі групи з чотирьох ув’язнених Скрипаля обміняли на звинувачених США у шпигунстві 10 осіб. Згодом Скрипаль переїхав жити у Британію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння екс-розвідника Скрипаля: що відомо
- Поділитися: