Британські чиновники, які розслідують отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля, вважають, що операція у Солсбері була настільки ризикованою, що навряд чи була б здійснена без схвалення Кремля.

Британські чиновники, які розслідують отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля, вважають, що операція у Солсбері була настільки ризикованою, що навряд чи була б здійснена без схвалення Кремля.

Про це пише The New York Times з посиланням на британських чиновників.

З огляду на потужність нервово-паралітичної речовини, чиновники переконані, що завдання міг виконати тільки досвічений фахівець.

Експерти з хімічної зброї зазначають, що речовина мала бути розроблена так, щоб вона залишалася на ручці дверей, а потім потрапила на руку жертви.

Британські та американські чиновники скептично ставляться до того, що незалежні суб'єкти могли провести таку ризиковану операцію без схвалення на найвищому рівні уряду РФ.

«Через 4 тижні після замаху, британські та американські чиновники задаються лише питанням про те, чи знав президент РФ Володимир Путін про це, або особисто віддав наказ», — йдеться у статті.

Чиновники також наголосили, що спосіб отруєння саме нервово-паралітичною речовиною обрали навмисно, бо знали, що її буде ідентифіковано, а злочин пов'язано з Росією. Таким чином РФ, на думку посадовців, хотіла продемонструвати «попереджувальний сигнал».

Раніше голова Міноборони Британії заявив про зростання загрози з боку РФ.

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька. Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння Скрипаля.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Отруєння Скрипаля: чим росіяни володіють у Британії і чиї статки можуть заморозити

Прем'єрка Британії Тереза Мей оголосила про видворення з країни 23 російських дипломатів у зв'язку з можливою причетністю Москви до отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля. Також 26 березня стало відомо, що Британія видала ордери на арешт російського капіталу сумнівного походження.

Росія заявила про висилку 13 українських дипломатів Також Росія оголосила про вислання дипломатів 23 країн у відповідь на аналогічні дії держав через справу Скрипаля.

27 березня генсек НАТО оголосив про видворення 7 російських співробітників.

26 березня Україна, США та країни ЄС оголосили, що висилають російських дипломатів через отруєння Скрипаля в Британії. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З речами на вихід: що означає видворення російських дипломатів

Поділитись: