Стало відомо, де окупанти можуть утримувати полоненого правозахисника Максима Буткевича

Правозахисник та військовослужбовець Максим Буткевич, місцеперебування якого було невідоме з серпня цього року, ймовірно, перебуває в колонії міста Хрустальний (до 2016 року — Красний Луч) на тимчасово окупованій території Луганської області.
Про це заявив російський адвокат Буткевича Леонід Соловйов, повідомляють «Ґрати».
За словами Соловйова, він отримав відповідь від російської Федеральної служби виконання покарань на запит про місцеперебування Буткевича. У ньому стверджується, що правозахисника утримують в колонії на окупованій Луганщині.
Нагадаємо, «суд» окупованого Луганська засудив Буткевича до 13 років ув’язнення. В апеляції 23 серпня термін підтвердили. Після засідання апеляції Буткевича етапували з Луганського СІЗО. Досі його місцеперебування залишалося невідомим.
У чому окупанти звинувачують Буткевича?
У березні «суд» на окупованих територіях Донеччини та Луганщини «засудив» Максима Буткевича до 13 років колонії суворого режиму за нібито обстріл під’їзду житлового будинку в Сєвєродонецьку та поранення двох цивільних.
У слідчому комітеті росії заявляють, що Буткевич нібито визнав свою провину. Однак чоловік із червня 2022 року перебуває в російському полоні, а незалежні адвокати — і з російської, і з української сторони — не мали доступу до матеріалів його справи.
Про полон Максима Буткевича стало відомо 24 червня, коли кремлівські ЗМІ поширили відео з ним та іншими військовими, які, як зазначається, опинилися в полоні під Гірським на Луганщині. російська пропаганда також випустила низку сюжетів, де називала Буткевича «пропагандистом», «нацистом» і «командиром взводу карального загону».
МЗС України наголосило, що весь судовий процес є фейковим і був зрежисований у росії, щоб легалізувати політичну розправу над українськими громадянами. Оголошені вироки щодо Буткевича та інших військовополонених є незаконними та нікчемними, наголосило міністерство.
Що відомо про Буткевича?
Український правозахисник і журналіст є співзасновником «Громадського радіо» (2013) і центру прав людини ZMINA. Раніше працював на BBC World Service та низці загальноукраїнських телеканалів, кілька років був гостьовим лектором НаУКМА, а також входив до правління українського представництва Amnesty International і громадської ради при МВС.
Також Буткевич був координатором і співзасновником проєкту «Без кордонів», спрямованого на допомогу шукачам притулку, українським переселенцям і протидію мові ворожнечі.
У березні 2022 року Максим Буткевич пішов до лав Збройних сил України.
- Поділитися: