Рада директорів Міжнародного валютного фонду розгляне питання виділення Україні кредиту на 5 мільярдів доларів у вівторок, 9 червня.

Про це свідчить розклад засідань Ради директорів на сайті МВФ.

Зазначається, що крім нової програми stand-by на засіданні дадуть оцінку попередній програмі співпраці фонду з Україною, яку ухвалили у 2015 році.

Як повідомляє «Економічна правда», на засіданні уряду 3 червня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що «прихильники політичних спекуляцій почали поширювати міфи навколо меморандуму з МВФ».

«Насправді у меморандумі існують чіткі структурні маяки МВФ. Це, зокрема, прозорість роботи державних банків та держкомпаній, посилення корпоративного управління держпідприємств, незалежний Антимонопольний комітет, реформа митниці і податкової, збереження принципу «гроші ходять за пацієнтом» в галузі медицини. А також — приведення ціни на газ для населення до ринкового рівня», — розповів він.

Нагадаємо, з цих 5 мільярдів доларів у 2020 році Україна повинна отримати 3,5 мільярди.

Нагадаємо, 22 травня МВФ на українська влада дійшли попередньої згоди щодо кредиту на 5 мільярдів доларів.

21 травня президент України Володимир Зеленський підписав так званий банківський закон, який має не допустити повернення ПриватБанку колишнім власникам. Ухвалення цього закону було останньою вимогою МВФ для початку нової програми співпраці з Україною.

Поділитись: