У російського опозиціонера Олексія Навального, якого отруїли речовиною з групи «Новічок», продовжує покращуватися стан здоров'я. Він продовжує лікування і може ненадовго вставати з ліжка.

Про це йдеться у звіті клініки «Шаріте», де Навальний з 22 серпня.

Також його повністю від'єднали від апарату штучної вентиляції легенів.

Нещодавно, 10 вересня, ЗМІ повідомляли, що Навальний знову може говорити та, ймовірно, може згадати подробиці того, як йому стало погано на борту літака. Через це державне Управління кримінальної поліції Берліну посилило заходи безпеки щодо російського опозиціонера. Його у клініці «Шаріте» тепер охороняє більше поліцейських.

Згодом речниця опозиціонера Кіра Ярмиш заявила, що дані перебільшені та сказала, що у матеріалах видань є «багато фактичних неточностей», але не уточнила, яких саме.

Що сталося з Навальним?

Опозиціонеру стало погано вранці 20 серпня, коли він летів із Томська до Москви. Літак екстрено посадили в Омську, політика госпіталізували. Він впав у кому.

Речниця Навального Кіра Ярмиш одразу заявила про отруєння політика і припустила, що йому могли щось підмішати в чай, який він пив в аеропорту перед вильотом. Російські лікарі не підтверджували версії про отруєння.

У підсумку з горем навпіл німецьким лікарям вдалося забрати Навального і вивезти його на лікування до клініки «Шаріте».

Німецькі експерти 2 вересня виявили в організмі російського опозиціонера Навального, отруєного нещодавно, отруту з групи «Новічок». Саме речовиною з цієї групи російське ГРУ намагалося вбити колишнього розвідника РФ Сергія Скрипаля у Великій Британії.

Наявність отрути з групи «Новічок» у Навального підтвердили 14 вересня лабораторії зі Швеції та Франції.

А політики що?

Уряд Німеччини закликав Росію пояснити свою причетність до отруєння. У Росії прокоментували заяву з Берліна. Речник Путіна Дмитро Пєсков сказав, що Кремль поки не отримував жодної інформації з ФРН щодо Навального, а в МЗС РФ заявили, що Москва очікує від Німеччини відповідь на запит російської Генпрокуратури.

Знову «Новічок»

Російські публічні діячі, які висловлюються проти чинної влади, отруюються або помирають за загадкових обставин. Найочевидніше порівняння тепер, після висновку німецьких лікарів, можна провести з отруєнням у 2018-му колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії, які пішли на співпрацю з британською владою.

Їх також отруїли речовиною з групи «Новічок», а британське слідство не то щоби просто запідозрило, а напряму і офіційно висунуло обвинувачення у цьому напад російським агентам з ГРУ — Олександру Петрову і Руслану Боширову. Працювали вони під прикриттям, а їхні справжні імена — Олександр Мішкін та Анатолій Чепіга.

Труїли «Новічком» і болгарського зброяра, який, зокрема, продавав зброю в Україну. Тут також є висока ймовірність, що за нападом стоїть ГРУ.

Поділитись: