Страйк-комітет Національного медуніверситету ім. Богомольця оголосив про припинення страйку за 2 дні після його початку.

Страйк-комітет Національного медуніверситету ім. Богомольця оголосив про припинення страйку за 2 дні після його початку.

Відповідне відеозвернення опублікували на офіційній сторінці страйк-комітету.

Припинення пояснили тим, що 27 лютого Верховна Рада підтримала вимоги страйкового комітету. Народні депутати звернулися до Кабміну та прем'єр-міністра з проханням визначити дату проведення ліцензійного іспиту «Крок-1» та перевірити законність фінансової діяльності Центру тестування МОЗ.

Також депутати просять Кабмін скасувати наказ МОЗ про відсторонення ректора та перевірку вишу.

Сьогодні, 28 лютого, ректорка Національного медуніверситету ім. Богомольця Катерина Амосова, яку тимчасово відсторонили від виконання обов'язків, закликала припинити страйк. Відеозапис звернення з'явився на Youtube-каналі університету.

«Звертаюся як лікар і викладач із закликом припинити страйк і поновити навчальний процес. Ви довели, що вузівська автономія - це та цінність, заради якої багато людей роблять критичні різкі рішення, тобто це є цінністю для нашої спільноти. Наша громадянська позиція, яку ви відстоювали і відстояли, є цінністю. Але ми маємо бути свідомими у своїй відповідальності перед суспільством. Закликаю припинити страйк і повернутися до навчання», — заявила Амосова.

Нагадаємо, з понеділка, 26 лютого, у медвиші тривав страйк через відсторонення ректорки Катерини Амосової за наказом МОЗ.

Раніше повідомлялося, що в Києві побили активіста руху «Ні корупції у ВНЗ» Олега Яценка, який знімав документальний фільм про страйк в медичному університеті імені Богомольця.

У медичному університеті Богомольця оголосили про безстроковий страйк. Це сталось після того, як Мінохорони здоров’я відсторонило від виконання обов'язків ректорку університету Богомольця Катерину Амосову.

Ректорку відсторонили через те, що студенти стоматологічного факультету не змогли скласти обов'язковий для продовження навчання іспит «Крок 1. Стоматологія».

Учасники страйку вимагають скасувати наказ про відсторонення ректорки Амосової та дати оцінку діям посадовців з Мінохорони здоров'я.

Водночас у МОЗ кажуть, що страйк в медуніверситеті — це рішення членів адміністрації та деканів вишу і студенти до цього не причетні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому страйкують в медуніверситеті Богомольця в Києві

Поділитись: