УКРАЇНА

Суд допитав двох свідків захисту у справі держзради Януковича

3 травня, 2018 15:11
УКРАЇНА/Суд допитав двох свідків захисту у справі держзради Януковича
Зберегти
Вигляд
Оболонський районний суд Києва у справі про державну зраду президента-утікача Віктора Януковича відклав дебати та продовжив допит свідків захисту, про що раніше просили адвокати екс-президента.

Оболонський районний суд Києва у справі про державну зраду президента-утікача Віктора Януковича відклав дебати та продовжив допит свідків захисту, про що раніше просили адвокати екс-президента.

Про це повідомляє «Українська правда».

Суд заслухав свідчення мешканця Криму Андрія Нікіфорова та колишнього керівника служби охорони резиденції «Межигір’я» Анатолія Кобилинського.

Кобилинський заявив про нібито «захоплення» резиденції Януковича. За його словами, близько 4-5 ранку 22 лютого 2014 року йому повідомили, що співробітники держохорони почали покидати Межигір’я.

«Я так вирішив зняти охорону з об’єкта», — скащав Кобилинський. Він повідомив, що бачив, як «захоплювали резиденцію», і як «два угруповання не могли щось поділити біля парковки».

За словами свідка, уже після захоплення він бачив, як з резиденції вивозили речі вантажівками: «Протягом 4 днів з території виїжджало кілька автомобілів (фур), а також колона з 15 автомобілів Volkswagen транспортер. Що вони вивозили, я не уявляю».

Суд оголосив перерву до 10 ранку 4 травня.

Раніше адвокати Януковича заявили, що не прийдуть на суд 3 травня.

Нагадаємо, суд у справі про держзраду Януковича 19 квітня оголосив про завершення стадії судового слідства та перехід до стадії судових дебатів. Адвокати Януковича звернулися до поліції після призначення судом дебатів. 

Адвокати екс-президента Януковича у залі суду висловили протест і покинули засідання. «Це рішення незаконне, що не допитані всі свідки. Це рішення прийнято під політичним тиском. У нас не допитані більше 10 свідків захисту», — заявив Сердюк.

Суддя Владислав Дев'ятко тоді перервав виступ прокурора і оголосив перерву до 3 травня. Згодом Оболонський районний суд Києва запропонував екс-президенту Віктору Януковичу замінити адвокатів у справі щодо державної зради.

У зв'язку із рішенням суду щодо переходу до дебатів, соратники Януковича вирішили дати прес-конференцію у Москві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про Майдан, церкву та «політичне майбутнє»: прес-конференція соратників Януковича

Генеральна прокуратура завершила слідство у справі президента-утікача Віктора Януковича та низки його колишніх високопосадовців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Транспорт від Добкіна та 8 пересадок: як тікав Янукович — свідчення охоронців

Президент-утікач звинувачується в державній зраді, пособництві представникам влади Росії, умисних діях, учинених з метою зміни державного кордону України, встановленого Конституцією та веденні агресивної війни.

За цими статтями Януковичу загрожує до 15 років ув’язнення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Зрадник №1»: за що судять Януковича.

Пов`язані новини