У розгляді справи з обрання міри запобіжного заходу активісту Євромайдану Івану Бубенчику оголосили перерву до 17 травня, щоб вислухати поручителів.

У розгляді справи з обрання міри запобіжного заходу активісту Євромайдану Івану Бубенчику оголосили перерву до 17 травня, щоб вислухати поручителів.

Про це із зали суду повідомляє кореспондентка Громадського.

Напередодні, прокуратура подала клопотання про обрання міри запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, яке розглядалось у суді 27 квітня.

Під час судового засідання стався курйоз: оператор одного з телеканалів випадково витягнув шнур комп’ютера, де вівся запис засідання. Суддя оголосив перерву. Під час перерви, оператор писав пояснювальну записку, що він витягнув шнур не зумисно.
Оператор також попросив вибачення у колег. Після технічної перерви засідання почали спочатку, адже всі записи були витрачені. Захист Івана Бубенчика просив не розглядати клопотання, оскільки, розгляд будь-якої підозри неможливий, адже докази прокуратури базуються на припущеннях. Також адвокати Бубенчика наголосили, що народні депутати взяли на поруки активіста, що теж потрібно врахувати.

Зазначимо, що в матеріалах справи фігурують куля, випущена зі зброї, котра була в Бубенчика 20 лютого 2014, а також обвинуваченння представляє свідків того, що цю зброю йому передавали. Куля, випущена з цієї зброї — «Сайги» — застрягла в тілі правоохоронця, котрий лишився живий. Окрім того у фільмі «Злам» Бубенчик заявляв, що вбив двох беркутівців. Одна з представників обвинувачення Юлія Малашич заявила, що повноту та обґрунтованість доказів повинен визначати суд. У розгляді справи оголошену перерву до 17 травня, щоб опитати поручителів.

Бубенчика затримали 3 квітня 2018 року і привезли його до Києва. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Хто такий Іван Бубенчик та чому його затримали

Зараз йому інкримінують незаконне носіння зброї та замах на життя правоохоронців за статями 348 та 263 КК України. Раніше, одразу після затримання, прокуратура вручила Бубенчику підозру у вбивстві правоохоронців на Майдані. Та 4 квітня у справу Бубенчика втрутився генеральний прокурор Юрій Луценко, він вирішив змінити групу прокурорів і йому змінили підозру.

У департаменті спецрозслідувань ГПУ Громадському повідомили, що оскаржать рішення Луценка про зміну прокурорів у справі Бубенчика, оскільки це є втручанням у роботу слідчих.

Зазначимо, що Бубенчик сам розповів, що 20 лютого 2014 року перебував поблизу будівлі Консерваторії на Майдані, й стріляв у силовиків. У такий спосіб, за його словами, він сподівався змусити підрозділи «Беркуту» та Внутрішніх військ відступити з площі.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ЗЛАМ | цикл розслідувань «Слідами революції»

Поділитись: