Суд, який має розглянути справу ПриватБанку та Коломойського, «замінували»

За 45 хвилин до початку слухання у справі за позовом Ігоря Коломойського щодо законності угоди з купівлі—продажу акцій ПриватБанку державою, надійшло повідомлення про замінування цього суду. Роботу суду призупинили.

Про це повідомляє прес-служба Господарсткого суду.

«За повідомленням анонімного дзвінка стало відомо про факт замінування приміщень Господарського суду міста Києва. На місце події виїхали слідчо-оперативна група управління поліції, кінологи та вибухотехніки. Із приміщення суду було евакуйовано працівників та відвідувачів», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що у цьому суді о 10.30 мало розпочатися слухання справи за позовом Коломойського. Очікується, що під час цього слухання суд ухвале остаточне рішення щодо законності націоналізації ПриватБанку.

За словами представника ПриватБанку на суді Андрія Пожидаєва, 8 жовтня у суді розглянули 15 томів справи.

Нагадаємо, що за декілька днів до виборів суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.

Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.

20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень. Згодом Коломойський подав 5 позовів про скасування своїх борг.

Зазначимо, що ПриватБанк — найбільший та найбільш прибутковий банк в Україні. До 2016 року банк належав олігархам Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову, однак наприкінці 2016 року його було націоналізовано рішенням уряду через ризик банкрутства. Після націоналізації уряд докапіталізував банк, вливши у нього понад 150 мільярдів гривень у формі державних облігацій.

Наразі колишні власники ПриватБанку намагаються оскаржити націоналізацію банку та повернути над ним контроль, в той час як уряд, Нацбанк та сам ПриватБанк через суди намагаються отримати виведені з ПриватБанку напередодні націоналізації кошти.

17 вересня видання Financial Times опублікувало статтю, у якій надало коментар прем'єр-міністра України Олексія Гончарука щодо ймовірного компромісу з Ігорем Коломойським щодо ПриватБанку. Сам Гончарук таку заяву спростував.

13 вересня Коломойський заявив про появу «вікна можливостей» в укладанні мирової угоди з ПриватБанком.

«Якась мирова угода, якось вийти із ситуації. Вона ж не може бути вічно напруженою. Сьогодні хороше вікно можливостей», — додав Коломойський.

Раніше Коломойський заявляв, що хоче отримати від держави компенсацію за націоналізацію ПриватБанку у розмірі 2 мільярди доларів. Саме у таку суму олігарх оцінив власний капітал, який він вклав у банк.